Адвокат знову оскаржив відмову Кремля розсекретити укази про помилування Умерова та Чийгоза

У РФ порушили наглядове провадження щодо заяв, поданих адвокатом Миколою Полозовим в інтересах заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, так як відмова адміністрації президента Росії в наданні до ознайомлення текстів указів про помилування Чийгозу і Умерову є порушенням ч. 2 ст. 24 Конституції РФ.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов, передає Центр журналістських розслідувань.

«Рішення першої та другої судових інстанцій про антиконституційний наділення адміністрації президента Росії імунітетом від судового переслідування мною послідовно оскаржуються», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось, Тверський суд Москви відмовив Полозову в прийнятті позовів, поданих у зв’язку з засекречуванням документів, на підставі яких в окупованому Криму були звільнені з ув’язнення заступники голови Меджлісу Ахтем Чийгоз і Ільмі Умеров.

Нагадаємо, 11 вересня 2017 року «Верховний суд Республіки Крим» засудив заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Його звинуватили в «організації масових заворушень» під час мітингу біля Верховної Ради АРК за територіальну цілісність України 26 лютого 2014 року, напередодні окупації Криму Росією. 

27 вересня, в окупованому Криму «Сімферопольський районний суд» засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова до 2 років позбавлення волі в колонії-поселенні і на 2 роки заборонив займатися публічною діяльністю. в закликах «до порушення територіальної цілісності РФ»

25 жовтня засуджених окупантами в Криму Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза видали Туреччині. 26 жовтня вони зустрілися в Анкарі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прилетіли з Анкари до Києва. Заступники голови Меджлісу зустрілися з президентом України Петром Порошенко, який нагородив їх орденами «За заслуги». Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що Умеров і Чийгоз будуть жити і працювати в Києві.

27 грудня 2017 року Полозов подав до Тверського районного суду Москви від імені Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова адміністративні позови до адміністрації президента РФ з вимогою надати інформацію про умови їх звільнення з ув’язнення в окупованому Криму.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine