У Криму адвокати Володимира Балуха оскаржили його другий «вирок»

В окупованому Криму захист оскаржив другий «вирок» «Роздольненського районного суду» голодуючому українському активісту Володимиру Балуху, якому за сукупністю двох кримінальних справ присудили 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму і штраф в сумі 10 тис рублів.

Володимир Балух в «Роздольненському райсуді» Криму, 2 липня 2018 р Фото: RFE/RL

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ), передає Центр журналістських розслідувань.

«Захист українця не згоден з вироком, винесеним «суддею» «Роздольненського районного суду» Тетяною Пиркало 5 липня, тому що він є незаконним, необґрунтованим і несправедливим, а також винесеним з істотними порушеннями законодавства, яке де-факто діє в Криму. Дата розгляду апеляційної скарги поки не призначена», – вказали правозахисники.

У КПГ також відзначили, що зараз Балух знаходиться в Роздольненському ІТТ, куди його доставили з СІЗО Сімферополя для ознайомлення з матеріалами справи і протоколами судових засідань.

Нагадаємо, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів».

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

МЗС України висловив Росії протест через винесення «судом» окупованого Криму нового «вироку» українському активісту Володимиру Балуху та закликали міжнародних партнерів вплинути на Кремль задля звільнення українця.

13 липня «Желєзнодорожний районний суд» окупованого Сімферополя відхилив клопотання адвоката Ольги Дінзе про умовно-дострокове звільнення українського активіста Володимира Балуха за першим вироком.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine