В українських прикордонників на КПВВ біля адмінкордону з Кримом погіршилося самопочуття – Слободян

У кількох прикордонників, які несуть службу на адміністративному кордоні з окупованим Кримом, погіршилося самопочуття.

Про це розповів помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на УНІАН.

Він уточнив, що випадки погіршення самопочуття у прикордонників зафіксовані на КПВВ «Чаплинка» і «Каланчак» поблизу Армянська.

«Вчора прикордонники скаржилися на запаморочення, першіння в горлі, нудоту. Ці військовослужбовці відразу прямували до лікарів», – уточнив Слободян.

Він підкреслив, що випадки погіршення самопочуття прикордонників одиничні і не носять системного характеру.

Слободян додав, що у прикордонників є індивідуальні засоби захисту. Також були скориговані графік несення служби: змінені маршрути руху прикордонних нарядів і час служби, в наряди не ставлять жінок-прикордонників.

Помічник начальника Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов повідомив Центру журналістських розслідувань, що з 2 вересня прикордонники Херсонського прикордонного загону, які несуть службу на межі з окупованим Кримом, кожного дня фіксують наявність отруйних хімічних речовин в повітрі в Чаплинському та Каланчацькому районах Херсонської області, внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» на півострові, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

Нагадаємо, офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини передав інформацію про викиди шкідливих речовин у районі Армянська на півночі окупованого Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ та Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Комісія Херсонської обласної екоінспекції у п’ятницю, 31 серпня, розпочала на адмінкородні з окупованим Кримом перевірку загрози потрапляння небезпечних речовин на територію Херсонської області внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан» на півострові, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

В розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань писав, що розташований в окупованому Криму завод «Кримський титан» Дмитра Фірташа скидає відходи в Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям завозить через закритий порт Керчі український ільменіт (сировина).

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що єдиним ефективним заходом для запобігання отруєння навколо заводу «Кримський титан» на півночі Криму може бути деоккупація півострова і повне припинення українською владою діяльності цього заводу, а окупанти використовують наслідки екологічної катастрофи отруйних викидів.

Під час вимірювання хімічного складу повітря 3 вересня близько 15:00 прикордонники Херсонського загону виявили хімічні речовини в повітрі.

«Глава» Криму Сергій Аксьонов повідомив, що вночі в зв’язку зі зміною погоди, падінням нічної температури і збільшенням денний, вперше концентрація сірчистого ангідриду в Армянську перевищила норму. Завод «Кримський титан» зупинив виробництво, з міста евакуювали дітей.

 

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine