Україна проведе масштабні навчання в Азовському морі – Турчинов

Новини
Фото: Facebook ВМС ЗС України

Українські військові планують провести широкомасштабні навчання в Азовському морі. Україна буде посилювати свій військовий компонент на Азові у відповідь на збільшення присутності Росії.

Про це заявив журналістам секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, відповідаючи на питання про те, як Україна має намір реагувати на заплановані РФ великі навчання в Азовському морі, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«Хочу надати інформацію, про яку я нікому ще не розповідав, що українські військові також планують провести серйозні вчення в Азовському морі», – сказав Турчинов.

Він зазначив, що в Азовському морі у відповідь на агресію Росії Україна буде нарощувати свої військові компоненти.

«Ми нарощуємо морські сили, значно посилюємо берегову охорону і авіаційну компоненту. І, безумовно, ми готові відповідати на будь-які провокації з російської сторони», – підкреслив секретар РНБО.

Як повідомлялось, з 30 квітня Берегова охорона Прикордонної служби ФСБ РФ почала зупиняти в Керченській протоці для огляду та ідентифікації екіпажу судна, які прямують в порти України на Азовському морі.

21 травня Росія обмежила судноплавство в Азовському морі до 23 травня, посилаючись на проведення в регіоні бойових стрільб.

22 травня постпред президента в АРК Борис Бабін заявив, що стрільби і навчання, через які Росія обмежила судноплавство в Азовському морі, є демонстративною ескалацією російської агресії проти України, загрозою торговельному мореплавству і рибальству. Він зазначив, що цьому сприяють і до сих пір чинні угоди України з РФ за якими судна РФ мають право перебувати в будь-якій точці Азовського моря, включаючи затоку Сиваш.

6 вересня РНБО України прийняла рішення посилити військово-морську присутність у Азовському морі, створивши там корабельно-катерне угруповання ВМСУ з розвитком відповідної інфраструктури. 9-10 вересня на Азовське море перемістили з Чорного моря малі броньовані артилерійські катери ВМСУ «Лубни» і «Кременчук».

20 вересня пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» ВМС України вирушили з походом з Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до порту Бердянськ, де стануть основою новоствореної військово-морської бази ВМС України на Азовському морі. 24 вересня ПРС «Донбас» і МБ «Корець» прибули в порт Маріуполь, успішно подолавши за 4 доби від Одеси.

28 вересня російський уряд виділив Міноборони РФ на 20 років в користування частину акваторії Таганрозької затоки Азовського моря площею понад 21 кв. км.