Резолюція щодо ситуації в Азовському морі: Європарламент запропонував призначити спецпредставника ЄС по Криму і Донбасу

Європарламент пропонує призначити спеціального представника ЄС з питань Криму і Донбасу.

Про це йдеться в проекті резолюції щодо ситуації в Азовському морі, пише «Укрінформ», передає Центр журналістських розслідувань.

«Європарламент закликає високого представника ЄС – віце-президента Єврокомісії ретельно відстежувати розвиток ситуації з безпекою в Азовському морі, враховуючи зростання можливості потенційного конфлікту в Європі, що буде мати великі наслідки для безпеки, які безпосередньо торкнуться ЄС і країн-членів. У зв’язку з цим ЄП вважає, що найбільш ефективним буде призначення спеціального посланника ЄС щодо Криму і регіону Донбасу, який також буде відповідальним за Азовське море», – йдеться в проекті документа.

Також європарламентарі закликали високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерику Могеріні виступити з пропозицією про розширення мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні на спостереження за ситуацією в Азовському морі.

Голосування по резолюції заплановано на четвер.

Як повідомлялось, з 30 квітня Берегова охорона Прикордонної служби ФСБ РФ почала зупиняти в Керченській протоці для огляду та ідентифікації екіпажу судна, які прямують в порти України на Азовському морі. 21 травня Росія обмежила судноплавство в Азовському морі до 23 травня, посилаючись на проведення в регіоні бойових стрільб.

22 травня постпред президента в АРК Борис Бабін заявив, що стрільби і навчання, через які Росія обмежила судноплавство в Азовському морі, є демонстративною ескалацією російської агресії проти України, загрозою торговельному мореплавству і рибальству. Він зазначив, що цьому сприяють і до сих пір чинні угоди України з РФ за якими судна РФ мають право перебувати в будь-якій точці Азовського моря, включаючи затоку Сиваш.

Міністр інфраструктури України Володимр Омелян вважає, що РФ буде й надалі посилювати блокування судноплавства в Азовському морі шляхом необґрунтованих перевірок українських та іноземних суден, зменшуючи таким чином вантажообіг портів Бердянська і Маріуполя з метою дестабілізувати економіку регіону.

30 серпня Держдеп США заявив, що вважає дії Росії, спрямовані на блокування міжнародного судноплавства в Азовському морі і Керченській протоці порушенням міжнародного права.

6 вересня РНБО України прийняла рішення посилити військово-морську присутність у Азовському морі, створивши там корабельно-катерне угруповання ВМСУ з розвитком відповідної інфраструктури. 9-10 вересня на Азовське море перемістили з Чорного моря малі броньовані артилерійські катери ВМСУ «Лубни» і «Кременчук».

27 вересня США в ОБСЄ закликали РФ припинити перешкоджати міжнародній торгівлі та судноплавству в Азовському морі і Керченській протоці.

10 жовтня президент Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО України від 12 жовтня 2018 року «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні та Сході України, у Чорному та Азовському морях і Керченській протоці».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine