Україна повторно виставить на продаж арештоване керченське судно «Норд»

Арештоване керченське судно «Норд» повторно виставлять на продаж зі знижкою до 10% від раніше визначеної за стартову ціну в 1,6 млн грн. 7 листопада був запланований, але не відбувся аукціон з продажу цього судна, яке було затримане українськими прикордонниками 25 березня в Азовському морі за порушення порядку в'їзду-виїзду з окупованої території.

Про це повідомляє прес-служба OpenMarket держпідприємства СЕТАМ, передає Центр журналістських розслідувань.

Як повідомляється на сайті держпідприємства, було подано 12 заявок на участь в торгах, але всі вони були відхилені.

«Торги не відбулися, оскільки жоден із зареєстрованих учасників не сплатив гарантійний внесок для участі в торгах. Однак в цьому немає трагедії. Заарештований сейнер «Норд» буде знову виставлений на торги зі зниженням ціни відповідно до правил проведення електронних торгів заарештованими активами АРМА і знайде свого покупця», – заявив генеральний директор OpenMarket Віктор Вишнів.

Остаточне зниження ціни буде відомо після висновків оцінювача, зазначив він. Вишнів додав, що гарантійний внесок автоматично повертається всім учасникам аукціону, крім переможця.

Представники прокуратури АРК і Офісу омбудсмена України під час передачі судна «Норд» в АРМА Фото: ark.gp.gov.ua

Раніше прокуратура Автономної Республіки Крим передала арештоване кримське судно «Норд» Національному агентству по поверненню активів, отриманих від корупційних та інших злочинів.

Як повідомлялось, 25 березня в Азовському морі українські прикордонники зупинили судно «Норд» під прапором РФ за  порушення Порядку виїзду з тимчасово окупованої території України – закритого для судноплавства порту Керч. 10 членів екіпажу – мешканців Керчі мали при собі паспорти громадян РФ, видані після анексії Криму, які не визнаються Україною.

Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження, на судно було накладено арешт. 

31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Членів екіпажу було притягнено до адміністративної відповідальності.

4 жовтня прокуратура АРК скерувала до Апелляційного суду Києва обвинувальний акт відносно капітана судна Володимира Горбенко у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави) для визначення підсудності та подальшого розгляду по суті.

Семеро моряків керченського судна «Норд», затриманого раніше в Азовському морі, 30 жовтня повернулись до окупованого Криму, перетнувши адмінмежу з півостровом у контрольному пункті в’їзду-виїзду «Каланчак» з документами, що підтверджують їх українське громадянство.

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine