Порошенко очікує, що Конституційна комісія найближчим часом розгляне проект змін до Конституції щодо Криму

Президент України Петро Порошенко очікує, що найближчим часом Конституційна комісія розгляне проект змін до розділу 10 Конституції України щодо статусу Криму, як кримськотатарської національно-територіальної автономії, аби подати його на розгляд Верховної Ради.

Президент України Петро Порошенко Фото: president.gov.ua

Про це глава держави заявив у зверненні до конференції делегатів Курултаю народу VI скликання, яка в понеділок, 12 листопада, проходить в Києві, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Робоча група підготувала пропозиції щодо змін до розділу 10 Конституції України, які мають закріпити невід’ємне право кримськотатарського народу, як корінного народу України, на самовизначення у складі незалежної української держави, і визначенням особливого статусу кримськотатарської національно-територіальної автономії, як невід’ємної складової частини єдиної України. Я очікую, що найближчим часом Конституційна комісія розгляне проект змін та подасть мені на розгляд для подальшого внесення до парламенту. Ми всі розуміємо, що дискусія буде непроста, але зміни до Конституції стосовно кримськотатарського народу потрібні України. Сподіваюсь, ці слова будуть донесені до кримських татар на окупованому півострові», – наголосив Порошенко.

Як повідомлялося, 11 травня 2017 року Конституційна комісія на своєму засіданні створила робочу групу з напрацювання змін і доповнень до Конституції України в частині, що стосується Автономної Республіки Крим, на базі права кримських татар на самовизначення в складі української держави.

30 листопада 2017 року Рефат Чубаров повідомив, що робоча підгрупа Конституційної комісії вже підготувала цілісний текст змін до Конституції України щодо статусу Криму. Проект містить норму, яка визначає роль і місце інституцій кримськотатарського народу – Курултаю і Меджлісу.

28 лютого 2018 року Петро Порошенко заявив, що негайно доручить Конституційній комісії обговорити пропозиції змін до Конституції щодо статусу Криму, які напрацьовані робочою групою. За його словами, він не знав, що група вже завершила свою роботу.

19 квітня 2018 року радник голови Меджлісу Арсен Жумаділов повідомив, що робоча група Конституційної комісії до 18 травня підготує узгоджений текст змін і доповненнь до Конституції України щодо статусу Криму.

18 травня 2018 року президент Петро Порошенко заявив, що невід’ємне право кримськотатарського народу як корінного народу України на самовизначення в складі незалежної української держави буде визнано джерелом особливого статусу Кримської автономії.

Згідно соцопитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, половина громадян України підтримують створення кримськотатарської автономії в Криму після деокупації півострова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine