У Криму окупанти проводять обшук у активістки Українського культурного центру

В окупованому Криму в Сімферополі російські силовики проводять обшук у активістки Українського культурного центру Галини Балабан.

Активістка Українського культурного центру Галина Балабан Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Центр журналістських розслідувань.

«У активістки Українського культурного центру Галини Балабан в Сімферополі проходить обшук. Кримська правозахисна група намагається зв’язатися з адвокатом», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляє на своїй сторінці в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката, на даний момент двері в будинку Галини Балабан закриті. Телефон вимкнений. Її місце знаходження невідоме.

Як повідомлялось, 29 серпня 2018 року в Сімферополі ФСБ провела обшук в будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко. У постанові на обшук було зазначено, що ФСБ підозрює Павленко в нібито зв’язках з українською організацією «Правий сектор», яка заборонена в Росії. Активістку допитали в «Головному слідчому управлінні Слідчого комітету РФ по Республіці Крим».

Після цього Павленко та ще один активіст центру Михайло Батрак вимушено виїхали з Криму.

Нагадаємо, в лютому 2018 року так звана «прокуратура Республіки Крим» викликала для перевірки активістів Українського культурного центру, а також прийшла з перевіркою в бібліотеку Сімферополя, де активісти проводили свої заходи.

У квітні 2018 року активістів Українського культурного центру Олену Попову і Ольгу Павленко викликав «на бесіду» старший помічник «прокурора Сімферополя» Олексій Пучков. Його цікавила робота Центру і випуск газети «Кримський терен». Активістки скористалися правом не свідчити проти себе і своїх близьких.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine