Суд в Москві розглядає продовження арешту військовополоненим українським морякам (оновлюється)

Лефортовський районний суд Москви 15 січня розглядає клопотання слідчого управління ФСБ РФ про продовження запобіжного заходу у відношенні захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на об’єднання «Кримський процес».

22:50 Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою 19-м українським морякам та одному співробітнику СБУ до 26 квітня 2019 року, трьом пораненим морякам продовжили арешт до 24 квітня.

21:30 Суд в Москві продовжив арешт пораненим українським військовополоненим морякам Андрію Ейдеру, Андрію Артеменко і Василю Сороці, а також капітану буксира «Яни Капу» Олегу Мельничуку.

20:00 Суд залишив в СІЗО ще чотирьох українських військових – Юрія Будзило, Богдана Небилицю, Сергія Чулібу і Юрія Без’язичного.

15:16 12 полоненим українським морякам продовжили тримання під вартою до 24 квітня

15:02 Суд продовжив арешт вісьмом захопленим українським військовим.

12:38 Біля будівлі Лефортовський районного суду міста Москва проходять поодинокі пікети з вимогами звільнити захоплених українських моряків.

10:28 Лефортовський районний суд Москви проводить засідання по продовженню арешту в закритому режимі.

12:04 Дипломати з ЄС, США, Великої Британії, країн Балтії, Польщі, Чехії, Швеції та Данії приїхали на засідання московського суду, де розглядають справу незаконно захоплених українських моряків.

Про це повідомив міністр закордонних справ Латвії Едгарc Рінкевичс.

«Ми висловлюємо свою солідарність з ними і вимагаємо негайного звільнення», – написав він.

 

 
 
 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив: «Кому є чого боятися і що приховувати, той ховається».

«Дякуємо нашим друзям, які прийшли підтримати хлопців», – додав голова МЗС.

Адвокати військовополонених українських моряків будуть домагатися відкритого суду в РФ, в той час як ФСБ РФ просить Лефортовський суд Москви зробити закритим засідання щодо продовження арешту.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.

«Верховний суд Криму» відхилив апеляційні скарги на арешт військовополонених моряків ВМСУ: Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Попова, Володимира Варімеза, Андрія Оприско, Сергія Цибізова, Юрія Будзило, Романа Мокряка, Віктора Беспальченко, Владислава Костишина, Сергія Чуліби, Андрія Шевченка, В’ячеслава Зінченка, Володимира Лісового, Андрія Драча, Богдана Небилиці, Олега Мельничука, Дениса Гриценко, Олега Семидоцького і Юрія Без’язичного. При цьому до «суду» не надійшли апеляційні скарги від 4 моряків – це поранені при обстрілі Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока, а також старший матрос буксира «Яни Капу» Володимир Терещенко. Їхні адвокати за призначенням не подали апеляційні скарги на арешт своїх підзахисних.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine