На Раді Євросоюзу обговорять питання безпеки в районі Азовського моря

Питання безпеки в районі Азовського моря обговорять міністри закордонних справ країн Євросоюзу на Раді ЄС у понеділок, 18 лютого.

Інформація про запланований захід оприлюднена на сайті Ради Євросоюзу, пише Центр журналістських розслідувань.

Відзначається, що рада проведе «всебічну дискусію щодо України, включаючи майбутні вибори, процес реформ і ситуацію з безпекою».

«Вони обговорять також ситуацію навколо Азовського моря і зростання мілітаризації в регіоні, соціально-економічну підтримку, яку ЄС міг би надати регіону, і то, як забезпечити вільне і безперешкодне проходження (судів – ред.) Керченською протокою», – йдеться в матеріалах до засідання, поширених в Брюсселі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Чиновник ЄС, імені якого інформагентство не називає, представляючи журналістам порядок денний ради, повідомив, що глава дипломатії Євросоюзу Федеріка Могеріні запропонує міністрам «додаткові заходи, що стосуються регіону».

Кореспондент Радіо Свобода у Брюсселі Рікард Йозвяк повідомив раніше, що коли міністри закордонних справ країн ЄС зустрінуться в Брюсселі 18 лютого, може бути досягнуто згоди про додавання нових громадян Росії в список санкцій ЄС у зв’язку з інцидентом в Керченській протоці, коли ФСБ захопила українські військові кораблі і їх екіпажі.

«Дипломати ЄС все ще обговорюють сьогодні питання про додавання росіян в список санкцій у зв’язку з подіями в Азовському морі. Швидше за все, він буде готовий в кінці цього місяця», – написав Йозвяк з своєму Твіттері в п’ятницю.

Нагадаємо:

  • 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.
  • 30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • «Верховний суд Криму» відхилив апеляційні скарги на арешт військовополонених моряків ВМСУ: Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Попова, Володимира Варімеза, Андрія Оприско, Сергія Цибізова, Юрія Будзило, Романа Мокряка, Віктора Беспальченко, Владислава Костишина, Сергія Чуліби, Андрія Шевченка, В’ячеслава Зінченка, Володимира Лісового, Андрія Драча, Богдана Небилиці, Олега Мельничука, Дениса Гриценко, Олега Семидоцького і Юрія Без’язичного. При цьому до «суду» не надійшли апеляційні скарги від 4 моряків – це поранені при обстрілі Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока, а також старший матрос буксира «Яни Капу» Володимир Терещенко. Їхні адвокати за призначенням не подали апеляційні скарги на арешт своїх підзахисних.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine