Лейтенант ВМСУ Костишин під час допиту знову заявив про свій статус військовополоненого

У Москві лейтенант ВМСУ Владислав Костишин під час допиту слідчим ФСБ знову заявив про свій статус військовополоненого згідно до Женевської конвенції.

Військовополонений моряк ВМСУ Владислав Костишин в Лефортовський суді Москви Фото: Hromadske

Про це повідомив адвокат українця Олег Єлісєєв на своїй сторінці в Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

«Відбулися слідчі дії щодо військовополоненого лейтенанта ВМСУ Владислава Костишина. В ході допиту Костишин повідомив що є військовополоненим і на нього поширюється дії Женевської конвенції», – написав Єлісєєв.

Він зазначив, що перед допитом встиг поспілкуватись з підзахисним.

«У нього все добре і він знає, що величезна кількість людей як в Росії, так і в Україні бореться за нього та інших моряків і вони не забуті. Владислав здоровий і не дивлячись на перебування в полоні посміхається. Знову передає вітання всім, хто зараз це читає. Справжні герої ніколи не здаються», – додав адвокат.

9 лютого в Одесі 26 курсантів випускного курсу Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» отримали первинне офіцерське звання «лейтенант» та військово-морські кортики. Випускниками стали і захоплені у полон під час атаки російських військових на кораблі ВМСУ у Чорному морі курсанти Богдан Головаш та Владислав Костишин. Лейтенантські погони та кортики батькам полонених курсантів вручив командувач ВМСУ адмірал Ігор Воронченко.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів