Російський суд продовжив арешт всім військовополоненим українським морякам

Новини

У РФ Лефортовський суд продовжив ще чотирьом полоненим українським морякам арешт до 24 квітня 2019 року.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Громадське ТБ.

Це Віктор Беспальченко, Володимирі Варімез, Владислав Костишин і Володимир Лісовий.

ФСБ наполягало на продовження терміну утримання моряків під вартою, оскільки вважало, що українські військовополонені можуть ховатися від слідства. У той же час, за словами адвокатів, російське відомство нічим не обгрунтувало своє клопотання.

Також зазначається, що захист моряків клопотала про передачу справ своїх підзахисних до військового суду, аргументуючи це тим, що вони – військовополонені, але суд відхилив цю пропозицію.

На сьогоднішньому суді моряки також відмовилися давати будь-які свідчення, крім тих, які відносяться до встановлення їхніх осіб.

Суд проходив в закритому режимі.

Українські моряки послалися на конвенцію про військовополонених і не відповідали на питання російських суддів.

На засіданнях у Лефортовському суді Москви, де розглядалися справи українських військовополонених моряків, суд країни-агресора прийняв рішення продовжити термін утримання під вартою двадцяти захопленим в нейтральних водах Чорного моря в полон в ході збройного нападу на кораблі ВМС ЗСУ українцям – до 24 і 26 квітня 2019 року.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.

«Верховний суд Криму» відхилив апеляційні скарги на арешт військовополонених моряків ВМСУ: Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Попова, Володимира Варімеза, Андрія Оприско, Сергія Цибізова, Юрія Будзило, Романа Мокряка, Віктора Беспальченко, Владислава Костишина, Сергія Чуліби, Андрія Шевченка, В’ячеслава Зінченка, Володимира Лісового, Андрія Драча, Богдана Небилиці, Олега Мельничука, Дениса Гриценко, Олега Семидоцького і Юрія Без’язичного. При цьому до «суду» не надійшли апеляційні скарги від 4 моряків – це поранені при обстрілі Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока, а також старший матрос буксира «Яни Капу» Володимир Терещенко. Їхні адвокати за призначенням не подали апеляційні скарги на арешт своїх підзахисних.