Військова прокуратура оголосила про підозру у нападі на українських моряків сімом російським військовим

Військова прокуратура Південного регіону Україна ще сімом російським військовослужбовцям оголосила про підозру у веденні агресивної війни за напад на українські кораблі в Керченській протоці.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на прес-службу Генпрокуратури.

Наразі за захоплення українських кораблів разом із 24 членами екіпажу оголошено про підозру 15 російським військовим.

«За процесуального керівництва Військової прокуратури Південного регіону України та оперативного супроводження одного із управлінь ГУ ВКР ДКР СБУ, слідчими УСБУ в Одеській області, 16 лютого 2019 року, на підставі зібраних доказів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України, семи військовослужбовцям Російської Федерації», – повідомили в Генпрокуратурі.

Військова прокуратура оголосила про підозру генерал-полковнику О. Дворнікову – командувачу військами Південного військового округу РФ, віце-адміралу О. Моісеєву – командувачу Чорноморського флоту РФ та ще п’ятьом військовослужбовцям Прикордонного управління ФСБ РФ по республіці Крим.

Через два дні після нападу на українські кораблі прокуратура оголосила про підозру контр-адміралу С. Станкевичу, віце-адміралу Г. Мєдвєдєву, капітану 1 рангу Р. Ромашкіну, капітану 1 рангу А. Шеіну, капітану 2 рангу О. Шатохіну, капітану 2 рангу О. Саляєву, капітану 3 рангу А. Шипіцину, капітану 3 рангу С. Щербакову.

За даними слідства, всі 15 російських військовослужбовців причетні до ведення агресивної війни. Зокрема, вони організували, координували, а також брали участь у нападі на українські кораблі в Керченській протоці.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine