Судна під українським прапором практично не переміщуються через Керченську протоку – Слободян

Судна під українським прапором практично не переміщуються через Керченську протоку. Через міжнародний тиск РФ стала з меншими перепонами пропускати іноземні судна через Керченську протоку.

Про це сказав на брифінгу помічник голови ДПСУ, прес-секретар Олег Слободян, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Укрінформ.

“Судна під українським прапором практично не переміщуються через Керченську протоку. Стосовно іноземних суден, то зараз під тиском міжнародної спільноти РФ з меншими перепонами пропускає іноземні судна, які слідують в українські порти на Азовському морі”, – сказав він.

Водночас Слободян зауважив, що зменшилась і кількість суден, які слідують через Керченську протоку.

Він повідомив, що цього року 67 іноземних суден росіяни оглянули у русі під час слідування до морських портів України в Азовському морі.

Речник зауважив, що загалом говорити про режим пропуску росіянами суден через Керченську протоку треба тільки у контексті незаконної анексії Росією Криму і Керченської протоки. “Бо сьогодні вони більш лояльні під тиском міжнародної спільноти і пропускають судна, а завтра щось комусь прийде в голову і вони знову протягом обмеженого часу заблокують Керченську протоку”, – наголосив він.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine