Суд у Києві постановив примусово доставити на засідання капітана керченського судна «Норд», який втік до Криму

Оболонський районний суд Києва 13 березня виніс ухвалу про примусовий привід капітана арештованого судна «Норд» Володимира Горбенка, який втік до Криму, для участі у судовому засіданні 12 квітня.

Про це повідомляє Бюро судової інформації (проект Центру журналістських розслідувань).

Лист з повідомленням про засідання, відправлений на керченську адресу Горбенко, повернувся: капітан арештованого судна не прибув на засідання.

У ході судового засідання прокурор Роман Мурачов клопотав про дозвіл на затримання Горбенка з метою приводу та застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. На думку прокуратури АРК, Горбенко незаконно перетнув кордон з окупованим Кримом та переховується від суду. Про засідання 1 лютого Горбенко був повідомлений під розпис.

Однак в процесі брали участь його адвокати: Олександр Руденко та Дмитро Щербіна. Захисники капітана «Норда» заявили, що клопотання прокурора незаконні, оскільки підготовче судове засідання не може здійснюватися без обвинуваченого.

Адвокати заявили, що прокурор міг самостійно поїхати в Крим та вручити Горбенку повістку, отже не були використані всі способи повідомлення обвинуваченого про засідання суду. За словами Олександра Руденко, оскільки у довідці про звільнення із СІЗО у Горбенка була вказана адреса у Криму, тому слідство було повідомлено про його можливе місцеперебування.

Фото: Бюро судової інформації

Адвокати капітана заявили, що прокуратура АРК не встановила українське громадянство Володимира Горбенка, а російський закордонний паспорт він законно отримав у посольстві РФ. На думку сторони захисту, прокурор не довів, що капітан «Норда» переховується від слідства.

Після наради суддя Родіонов ухвалив відмовити прокуратурі у клопотанні про дозвіл на затримання Горбенко з метою приводу. Разом з тим, згідно зі ст. 323 КПК України, суд виніс ухвалу про примусовий привід обвинуваченого на наступне судове засідання 12 квітня. Виконання ухвали суд доручив Головному управлінню СБУ в АРК.

Нагадаємо:

  • 25 березня 2018 року в Азовському морі українські прикордонники зупинили судно «Норд» під прапором РФ за  порушення Порядку виїзду з тимчасово окупованої території України – закритого для судноплавства порту Керч. 10 членів екіпажу – мешканців Керчі мали при собі паспорти громадян РФ, видані після анексії Криму, які не визнаються Україною.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження, на судно було накладено арешт. 
  • 31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Членів екіпажу було притягнено до адміністративної відповідальності.
  • 4 жовтня прокуратура АРК скерувала до Апелляційного суду Києва обвинувальний акт відносно олодимира Горбенко у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави) для визначення підсудності та подальшого розгляду по суті.
  • 30 січня 2019 року Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом зникнення капітана керченського судна «Норд» Володимира Горбенко. Провадження відкрито за статтею 115 КК «Умисне вбивство» з додатковою кваліфікацією «безвісти зниклий». 11 лютого Горбенко знайшовся в окупованому Криму вдома.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine