Утримуваний в СІЗО Сімферополя активіст Бекіров збирається оголосити голодування – дочка

В окупованому Криму кримськотатарський активіст, інвалід 1-групи Едем Бекіров, якого ФСБ звинувачує в нібито незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів, має намір оголосити голодування через нестерпні умови утримання в СІЗО Сімферополя.

Едем Бекиров у «Київському райсуді» Сімферополя 7 лютого 2019 р Фото: Facebook Антон Наумлюк

Про це повідомила дочка активіста Еленора Бекірова, передає Центр журналістських розслідувань.

«Чергова тривожна новина з Криму. Мій батько збирається оголосити голодування. Сьогодні його день почався з показника 16 ммоль цукру. Передачу, яку ми передали ще три дні тому, він отримав тільки вчора. Два дні йшли продукти, які природно зіпсувалися. Їжу яку готують в СІЗО він не їсть, йому її і не можна. З глузуванням кажуть: «йди на прогулянку», на п’ятий поверх, по гвинтових сходах … як вони собі це уявляють? Створюють нестерпні умови для нього. Тато йде вже на крайні заходи, намагаємося через адвоката умовити його не оголошувати голодування, але поки безуспішно», – розповіла Еленора Бекірова.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • 13 грудня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці – до 11 лютого 2019 року.
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 15 січня Едема Бекірова вивезли до Республіканської лікарні імені Семашко на обстеження. За його результатами лікарі видали висновок захисту активіста, що він може утримуватися під вартою в СІЗО Сімферополя.
  • 8 лютого «Київський райсуд» Сімферополя продовжив до 12 квітня арешт Едему Бекірова. 26 лютого «Верховний суд Криму» залишив це рішення без змін.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів