У суді Києва почалось оголошення обвинувального акту у справі Вишинського

Подільський районний суд Києва розпочав розгляд по суті справи керівника незареєстрованої організації «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського. В четвер, 4 квітня, прокурори розпочали оголошувати обвинувальний акт.

Адвокат Андрій Доманський та Кирил Вишинський в Подільському райсуді Києва Фото: investigator.org.ua

Про це повідомляє кореспондент Бюро судової інформації із зали суду, передає Центр журналістських розслідувань.

На початку засідання захисники Вишинського заявили, що його находження у скляній кабіні є порушенням прав людини і клопотали про переведення його на місце біля адвокатів. Суд постановив, щоб Вишинський знаходився поруч із захисниками всі наступні засідання.

Прокурори Євген Комаровський та Роман Мурачов почали зачитувати обвинувальний акт.

Згідно з обвинувальним актом, Вишинський, підписавши договір з представниками МИА «Россия сегодня» про керівництво організацією «РИА Новости Украина», фактично дав згоду на проведення підривної діяльності в Україні.

В обов’язки керівника представництва «Россия сегодня»входила фінансова та організаційна робота, наповнення ресурсу неправдивими матеріалами, які сприяли проведенню РФ інформаційної війни, закликали до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захопленню державної влади, вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України, розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї, легітимізацію анексії Криму та так званих «виборів» у самопроголошених «Л/ДНР» на Донбасі.

Зокрема, Вишинський публікував на ресурсі статті із назвами: «Русская весна на юго-востоке Украины», «Референдум в Крыму – не захват, а возвращение», «Новая бандитская Украина» і т.ін.

У обвинувальному акті приводились висновки лінгвістичної експертизи, які доводять, що цы статті містять ознаки закликів до насильницької зміни державного ладу, зміни державних кордонів, спонукання до зміни влади, агітації за незаконні формування, виправдання та заохочення до сепаратистських дій, які за кінцеву мету мали «послаблення України до її повного зникнення».

Прокурори встигли оголосити лише третю частину обвинувального акту: 15 сторінок з майже 80. Колегія суддів (Павленко, Бородій, Отвіновський) оголосила перерву до 15 квітня.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 21 лютого Херсонський міськсуд обмежив до 28 лютого строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування Вишинському.
  • 26 березня Подільський райсуд Києва продовжив арешт Вишинського до 24 травня.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine