У суді Москви проходять засідання щодо продовження арешту військовополонених моряків ВМСУ

У Лефортовському суді Москви в середу, 17 квітня, проходять засідання з питання продовження арешту 24 військовополонених моряків ВМСУ. До суду приїхали родичі українців, щоб їх підтримати.

Фото: Facebook Людмила Денісова

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, яка також знаходиться в суді, передає Центр журналістських розслідувань.

«Разом з рідними військовополонених прибули до Лефортовського суду підтримати наших хлопців, щодо яких сьогодні відбудеться засідання про продовження їм міри запобіжного заходу … Ми з рідними сподіваємося хоч трохи поспілкуватися з хлопцями», – зазначила Денісова.

Вона також повідомила, що українців розділили на «четвірки» і їх справи розглядають відразу три судді.

Український омбудсмен також опублікувала відео того, як військовополонених українських моряків заводять до зали суду. Родичі і люди, які приїхали їх підтримати, зустріли моряків оплесками.

У свою чергу, як повідомив адвокат Микола Полозов, в першу «четвірку» увійшли: Денис Гриценко, Андрій Драч, В’ячеслав Зінченко, Михайло Власюк. Їх справу розглядає суддя Галімова А.Г. Після завершення судового засідання першої четвірки вона розгляне справу другої «четвірки»: Андрій Артеменко, Андрій Ейдер, Олег Мельничук, Василь Сорока.

Суддя Канева Є.В. розглядає справу третьої «четвірки»: Володимир Терещенко, Богдан Головаш, Сергій Попов, Андрій Шевченко. Потім вона розгляне справу четвертої «четвірки»: Віктор Беспальченко, Владислав Костишин, Володимир Варімез, Сергій Чуліба.

Суддя Рябцев С.А. розглядає справу п’ятої «четвірки»: Роман Мокряк, Андрій Оприско, Євген Семідоцькій, Сергій Цибізов. Потім він розгляне справу шостої «четвірки»: Богдан Небилиця, Юрій Будзило, Володимир Лісовий, Юрій Без’язичний.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  • В березні 2019 року була опублікована доповідь Управління Верховного Комісара з прав людини (УВКПЛ) ООН, згідно з якою всі 24 захоплених військових моряки наділені статусом військовополонених і знаходяться під захистом III Женевської конвенції.
  • Україна подала до Міжнародного трибуналу з морського права позов до РФ через захоплення російськими військовими трьох кораблів та 24-х моряків ВМСУ, а також просить трибунал вжити тимчасові заходи стосовно Росії для негайного звільнення українських військових.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine