У справі Вишинського продовжили оголошувати обвинувальний акт

У Подільському районному суді Києва продовжується оголошення обвинувального акту у справі керівника керівника інформресурсу «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського.

Як повідомляє Бюро судової інформації, на засіданні 25 квітня прокурори кримської прокуратури встигли прочитати 23 сторінки обвинувального акту (по 57 з 79), повідомляє Центр журналістських розслідувань.

На засіданні прокурори продовжили перераховувати статті, які закликали до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України, розпалювання національної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності, придбання та зберігання вогнепальної зброї, легітимізації анексії півострова та т.зв. “виборів у Л/ДНР”.

За словами прокурорів АРК Романа Мурачова та Євгена Комаровського, дії Вишинського були, зокрема, спрямовані на повалення конституційного ладу і посягання на територіальну цілісність України.

Колегія суддів (Павленко, Бородій, Отвіновський) оголосила перерву до 2 травня.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 10 січня 2019 року слідчий відділ ГУ СБУ в АРК за дорученням прокуратури АРК повідомив Вишинському і його захисникам про закінчення досудового розслідування у кримінальному провадженні та надав доступ до матеріалів досудового розслідування.
  • 26 березня Подільський райсуд Києва продовжив арешт Вишинського до 24 травня.
  • 4 квітня Подільський райсуд Києва розпочав розгляд по суті справи Кирила Вишинського. На його засіданні прокурори розпочали оголошувати обвинувальний акт.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine