В суді у справі «екс-міністра охорони здоров’я Криму» Міхальчевського його захист представив докази

На засіданні Дніпровського районного суду Києва, який розглядає справу «екс-міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського, в четвер, 16 травня, його захист представив свої докази.

Петро Михальчевський в Дніпровському райсуді Києва, 16.05.2019 Фото: crimean-process.org

Як повідомляє кореспондент Бюро судової інформації, на засідання вдруге не з’явився власник медіахолдінгу ATR, бізнесмен Ленур Іслямов, якого повинні були допитати як свідка захисту, передає Центр журналістських розслідувань.

Адвокати клопотали про черговий виклик Іслямова на засідання, колегія суддів (Марченко, Левко, Мельниченко) задовольнила клопотання.

Крім того, адвокати Міхальчевського Валентин Рибін та Ольга Головіна клопотали про виклик на допит експерта Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України (ІСТЕ СБУ) Ольги Ковбасенко, яка підписувала висновки лінгвістичної експертизи.

«У обвинувальному акті фігурує конкретна фраза із лінгвістичної експертизи: «під час інтерв’ю Міхальчевський схвалював анексію та спонукав громадян отримувати громадянство РФ». Це особиста оцінка експерта та надсуб’єктивне ставлення. Ми повинні допитати експертку у залі суду, щоб дізнатись, що саме вона мала на увазі. Ми вважаємо, що вона діяла упереджено та необ’єктивно», – заявив Рибін.

Після цього захист Міхальчевського перейшов до надання доказів. Адвокати підкреслювали, що на посаді «міністра охорони здоров’я Криму» Міхальчевський займався лише адмініструванням цивільних лікарень.

До справи долучили постанови окупаційного «уряду Криму» про призначення на посаду Ленура Іслямова та скасування цього рішення, постанову Верховної Ради АРК від 28 лютого 2014 року про формування «уряду Аксенова», де Міхальчевський вказаний як «міністр охорони здоров’я»; копію «положення про проведення референдуму в Криму» та лист з «виборчої комісії Криму»; заяву Рибіна про вчинення Ленуром Іслямовим злочину; стенограму програми «Утро с Матвеем Ганапольским» на «Радио Вести»; рішення Дніпровського райсуду Києва щодо колишнього заступника «міністра спорту Криму» Фаруха Камалова, який засуджений за статтею 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) на 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном 3 роки; характеристики Міхальчевського з лікарень.

Крім того, до справи долучили атестат Міхальчевського про освіту, свідоцтво про шлюб, почесні грамоти, сертифікати, посвідчення про винаходи і т.ін.

У засіданні суду оголосили перерву. Наступне засідання відбудеться 4 червня.

Нагадаємо:

  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «глави» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму. Михальчевський підписав вручену йому підозру в скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 28 лютого 2019 року прокуратура АРК представила у суді змінений обвинувальний акт у справі Міхальчевського, у якому він обвинувачується за ч.1 ст. 111 (державна зрада) та ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
  • 15 квітня Дніпровський райсуд Києва продовжив на два місяці термін утримання під вартою Петру Міхальчевському.
  • Михальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року. Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що Міхальчевський може бути причетний до дискримінації кримчан. Очолюючи «міністерство охорони здоров’я» на півострові в 2014 році, він проводив політику доступності медичної допомоги тільки власникам паспорта Росії. Слідство опрацьовує і факти, опубліковані в матеріалі Центру журналістських розслідувань щодо участі Міхальчевського в політичний діяльності в окупованому Криму. Екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Госсовєта Криму».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine