В Києві суд продовжив арешт «екс-міністру охорони здоров’я Криму» Міхальчевському ще на два місяця

Новини
Петро Михальчевський в Дніпровському райсуді Києва Фото: crimean-process.org

Дніпровський райсуд Києва в понеділок, 10 червня, продовжив арешт «екс-міністру охорони здоров’я Криму» Петру Міхальчевському, обвинуваченому в державній зраді, ще на 60 діб.

Про це повідомляє Бюро судової інформації, передає Центр журналістських розслідувань.

Термін утримання під вартою Міхальчевського збігав 13 червня. На засіданні 4 червня прокурор Ігор Корженко клопотав про продовження терміну утримання під вартою «екс-міністру» ще на два місяці. Оголошення рішення було призначено на 6 червня, однак тоді на засідання не з’явились офіційні представники захисту: Валентин Рибін та Ольга Головіна. Пізніше на засідання прибув адвокат Ігор Колесніков, який уклав договір з дружиною підсудного. Він попросив суддів оголосити перерву для конфіденційних переговорів із клієнтом. Засідання перенесли.

На початку засідання 10 червня адвокат Колесников заявив відвід прокурору Ігорю Корженко.

«Я не бачу підстав для призначення нового прокурора, несподіваного. Я бачу в цьому упередження», – заявив адвокат.

Після наради колегія суддів відмовила захисту у відводі прокурора. Адвокат знову заявив відвід. «Прокурор не виконує своїх обов’язків. Він навіть не ознайомився зі справою за п’ять діб. Прокурор зацікавлений в незаконному утриманні Міхальчевського під вартою», – знову заявив Колесников.

Судді зробили йому зауваження за зрив процесу та знову відмовили у відводі. Тоді адвокат попросив відкласти засідання для ознайомлення з обґрунтуванням на продовження арешту. Колегія суддів відмовила Колесникову, тоді він зажадав перерву для написання клопотання про відвід складу суду.

Адвокат Ігор Колесников Фото: court.investigator.org.ua

«Через очевидний обвинувальний ухил, явну необ’єктивність та постійні звинувачення захисту в зловживання своїми правами, заявляю колегії відвід», – заявив адвокат після перерви.

Колегія суддів знову пішла у нарадчу кімнату: клопотання про відвід було відхилено.

Суд запропонував захисту висловитися по суті клопотання прокурора про продовження арешту. Але адвокат заявив, що йому не дають захищати клієнта.

Петро Міхальчевський підтримав заяву адвоката: «Ви не даєте моєму адвокату виконувати свої обов’язки. Ви граєте в одні ворота – прокурорські. Тому я відмовляюся від захисника, якому не дають працювати», – заявив Міхальчевський.

Спочатку Колесников вимагав чергової перерви для узгодження позиції з клієнтом, а потім пішов із зала суду, заявивши, що не має права брати участь в засіданні після відмови клієнта від його послуг.

Судді заявили, що надали всім сторонам можливість висловитися по суті і після перерви продовжили Міхальчевському арешт на два місяця.

Нагадаємо:

  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «глави» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму. Михальчевський підписав вручену йому підозру в скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 28 лютого 2019 року прокуратура АРК представила у суді змінений обвинувальний акт у справі Міхальчевського, у якому він обвинувачується за ч.1 ст. 111 (державна зрада) та ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
  • 15 квітня Дніпровський райсуд Києва продовжив на два місяці термін утримання під вартою Петру Міхальчевському.
  • Михальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року. Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що Міхальчевський може бути причетний до дискримінації кримчан. Очолюючи «міністерство охорони здоров’я» на півострові в 2014 році, він проводив політику доступності медичної допомоги тільки власникам паспорта Росії. Слідство опрацьовує і факти, опубліковані в матеріалі Центру журналістських розслідувань щодо участі Міхальчевського в політичний діяльності в окупованому Криму. Екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Госсовєта Криму».