У Криму перенесено засідання «суду» з приводу будівлі храму ПЦУ в Сімферополі

Заплановане на понеділок засідання «Арбітражного суду Республіки Крим» з розгляду позову «міністерства майнових і земельних відносин Криму», яке хоче забрати у Кримської єпархії Православної церкви України (раніше Української православної церкви Київського патріархату - ред.) будівлю єдиного в Сімферополі храму, перенесено на п'ятницю, 28 червня.

Кафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги ПЦУ в Сімферополі Фото: RFE/RL

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«За словами адвоката Сергія Зайця, судове засідання перенесено на 28 червня 2019 року на 14:00, через те, що суд запросив додаткові документи з боку позивача», – йдеться в повідомленні.

18 червня стало відомо, що в приміщеннях Кафедрального собору святих Володимира і Ольги у Сімферополі, де раніше проводила богослужіння Кримська єпархія ПЦУ, «Мінмайна Криму» почало проводити будівельні роботи.

Будівельники розібрали дах храму, не попередивши про це єпархію.

У неділю, 23 червня, в Сімферополі пройшов проливний дощ, в результат чого будівлю храму затопило. Парафіяни після недільного богослужіння ще кілька годин прибирали наслідки затоплення.

Нагадаємо:

  • На початку 2016 року Кримське єпархіальне управління УПЦ Київського патріархату за рішенням «Арбітражного суду Республіки Крим» позбавили частини приміщення в центрі Сімферополя, в якому розміщується Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги.
  • 14 червня 2016 року «Апеляційний суд Севастополя» зобов’язав Кримську єпархію УПЦ КП сплатити «Міністерству майнових і земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів штрафу і звільнити 112 кв. м на першому поверсі Кафедрального собору в Сімферополі.
  • 8 листопада 2016 року в Сімферополі представники так званого «Фонду майна Криму» намагалися опечатати перший поверх Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги УПЦ КП. Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент закликав світову спільноту захистити національні, культурні та релігійні права громадян України в Криму.
  • 31 серпня 2017 року російські силовики заблокували Кафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги УПЦ КП. Храм був оточений бійцями спецназу. Російські судові пристави, не надавши жодних документів архієпископу Клименту, винесли церковне майно з каплиці Кафедрального собору. При цьому вони не складали опис речей, і не пропонували архієпископу підписати жодний акт про вилучення церковного майна.
  • 14 березня 2019 року «міністерство майнових відносин Республіки Крим» звернулося в «арбітражний суд Криму» з позовом про дострокове розірвання договору оренди на приміщення в Сімферополі, в якому знаходиться собор святих Володимира і Ольги Кримської єпархії ПЦУ. Підставою в позовній заяві називається борг в сумі 2,95 гривні і пеня в сумі 5, 24 грн, що нібито виник з 2016 року. Владика Климент стверджує, що заборгованість відсутня і на це є платіжні документи.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine