Захист «екс-міністра охорони здоров’я Криму» вимагає визнати докази його провини неприпустимими

У Дніпровському райсуді Києва захист обвинуваченого в державній зраді «екс-міністра охорони здоров'я Криму» Петра Міхальчевського зажадав визнати майже всі докази його провини неприпустимими.

Петро Михальчевський в Дніпровському райсуді Києва, 24.06.2019 Фото: crimean-process.org

Відповідне клопотання 24 червня на судовому засіданні подала адвокат Ольга Головіна, повідомляє ініціатива «Кримський процес», передає Центр журналістських розслідувань.

Захисник попросила суддів визнати неприпустимими 19 доказів. 11 з них – це протоколи оглядів кримських веб-сайтів, які були заблоковані на території України за рішенням РНБО. На думку захисту, ці матеріали не можна враховувати, оскільки вони недоступні, і їх неможливо перевірити на достовірність.

Головіна також заявила, що з процесуальними порушеннями були проведені фото-портретна і лінгвістична експертиза, на яких ґрунтується обвинувачення проти «екс-міністра». На її думку, експерт, яка аналізувала виступи Міхальчевського в ЗМІ, продемонструвала до нього упередженість.

Сам Міхальческий підтримав клопотання захисту і також попросив суддів визнати докази неприпустимими.

Прокурори Роман Мурачев і Ігор Корженко не заперечували проти залучення клопотання до матеріалів справи. Вони заявили, що висловлять свої заперечення з приводу претензій захисту пізніше, на стадії судових дебатів.

Головуюча суддя Мирослава Марченко прийняла рішення про залучення клопотання адвоката до матеріалів справи. Остаточне рішення про те, який доказ є допустимим, а який ні, судді будуть приймати вже при винесенні вироку.

Судове засідання Міхальчевський провів в скляній кабіні для підсудних. Головіна клопотала про те, щоб її підзахисного випустили з «акваріума», але судді їй відмовили.

24 червня поліція також повинна була примусово доставити в суд власника телеканалу ATR Ленура Іслямова для допиту в якості свідка захисту. Однак цього не сталося, про причини неявки бізнесмена в суд поліція не повідомила. Головіна заявила, що захист відмовляє від подальших викликів до суду Іслямова, щоб не затягувати процес.

Наступне засідання суду заплановано на 3 липня.

Нагадаємо:

  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «глави» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму. Михальчевський підписав вручену йому підозру в скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 28 лютого 2019 року прокуратура АРК представила у суді змінений обвинувальний акт у справі Міхальчевського, у якому він обвинувачується за ч.1 ст. 111 (державна зрада) та ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
  • 10 червня Дніпровський райсуд Києва продовжив на два місяці термін утримання під вартою Петру Міхальчевському.
  • Михальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року. Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що Міхальчевський може бути причетний до дискримінації кримчан. Очолюючи «міністерство охорони здоров’я» на півострові в 2014 році, він проводив політику доступності медичної допомоги тільки власникам паспорта Росії. Слідство опрацьовує і факти, опубліковані в матеріалі Центру журналістських розслідувань щодо участі Міхальчевського в політичний діяльності в окупованому Криму. Екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Госсовєта Криму».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine