Захист «екс-міністра охорони здоров’я Криму» вимагає визнати докази його провини неприпустимими

Новини
Петро Михальчевський в Дніпровському райсуді Києва, 24.06.2019 Фото: crimean-process.org

У Дніпровському райсуді Києва захист обвинуваченого в державній зраді «екс-міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського зажадав визнати майже всі докази його провини неприпустимими.

Відповідне клопотання 24 червня на судовому засіданні подала адвокат Ольга Головіна, повідомляє ініціатива «Кримський процес», передає Центр журналістських розслідувань.

Захисник попросила суддів визнати неприпустимими 19 доказів. 11 з них – це протоколи оглядів кримських веб-сайтів, які були заблоковані на території України за рішенням РНБО. На думку захисту, ці матеріали не можна враховувати, оскільки вони недоступні, і їх неможливо перевірити на достовірність.

Головіна також заявила, що з процесуальними порушеннями були проведені фото-портретна і лінгвістична експертиза, на яких ґрунтується обвинувачення проти «екс-міністра». На її думку, експерт, яка аналізувала виступи Міхальчевського в ЗМІ, продемонструвала до нього упередженість.

Сам Міхальческий підтримав клопотання захисту і також попросив суддів визнати докази неприпустимими.

Прокурори Роман Мурачев і Ігор Корженко не заперечували проти залучення клопотання до матеріалів справи. Вони заявили, що висловлять свої заперечення з приводу претензій захисту пізніше, на стадії судових дебатів.

Головуюча суддя Мирослава Марченко прийняла рішення про залучення клопотання адвоката до матеріалів справи. Остаточне рішення про те, який доказ є допустимим, а який ні, судді будуть приймати вже при винесенні вироку.

Судове засідання Міхальчевський провів в скляній кабіні для підсудних. Головіна клопотала про те, щоб її підзахисного випустили з «акваріума», але судді їй відмовили.

24 червня поліція також повинна була примусово доставити в суд власника телеканалу ATR Ленура Іслямова для допиту в якості свідка захисту. Однак цього не сталося, про причини неявки бізнесмена в суд поліція не повідомила. Головіна заявила, що захист відмовляє від подальших викликів до суду Іслямова, щоб не затягувати процес.

Наступне засідання суду заплановано на 3 липня.

Нагадаємо:

  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «глави» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму. Михальчевський підписав вручену йому підозру в скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 28 лютого 2019 року прокуратура АРК представила у суді змінений обвинувальний акт у справі Міхальчевського, у якому він обвинувачується за ч.1 ст. 111 (державна зрада) та ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
  • 10 червня Дніпровський райсуд Києва продовжив на два місяці термін утримання під вартою Петру Міхальчевському.
  • Михальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року. Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що Міхальчевський може бути причетний до дискримінації кримчан. Очолюючи «міністерство охорони здоров’я» на півострові в 2014 році, він проводив політику доступності медичної допомоги тільки власникам паспорта Росії. Слідство опрацьовує і факти, опубліковані в матеріалі Центру журналістських розслідувань щодо участі Міхальчевського в політичний діяльності в окупованому Криму. Екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Госсовєта Криму».