У Києві головред газпромівського «Еха Москви» Венедиктов відвідав Вишинського в СІЗО

У Києві головний редактор радіостанції «Ехо Москви», що належить Газпрому, Олексій Венедиктов в середу, 10 липня, відвідав у Лук'янівському  СІЗО керівника незареєстрованого підрозділу російського інформагенстства МИА «Россия сегодня» - «РИА Новости» в Україні Кирила Вишинського, обвинуваченого в державній зраді, а також передав лист матері Вишинського президенту України.

Кирило Вишинський і Олексій Венедиктов

Про це Венедиктов повідомив в Мессенжер Telegram, передає Центр журналістських розслідувань.

«Був у СІЗО у Кирила Вишинського. Як український громадянин він має намір в українському суді відстоювати свою невинність до кінця. Він сподівається, що процес почнеться по суті 15 липня. Здоровий», – написав головний редактор «Еха Москви».

За його словами, пропозиція відвідати Вишинського надійшла до нього після того як він передав до Офісу президента України лист матері Вишинського для Володимира Зеленського.

«Привіз особистого листа мами Кирила Вишинського Лариси Романівни президенту України Володимиру Зеленському. Адресату передали … Мабуть у відповідь на лист – мені запропонували відвідати Вишинського в СІЗО», – зазначив Венедиктов.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. Правоохоронці провели обшуки в офісі українського підрозділу російського інформагентства «РИА Новости-Украина». В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 6 липня  2018 року Вишинському додатково повідомлено про підозру у незаконному поводженні зі зброєю.
  • 1 квітня Подільський райсуд Києва розпочав розгляд по суті справи Кирила Вишинського. 7 травня суд продовжив арешт Вишинському до 22 липня.
  •  Вишинський не визнає провину  за всіма епізодами обвинувального акту.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine