Щодо суддів, які скасували постанову про звільнення судді Чорнобука, відкрито кримінальне провадження

Новини
Валерій Чорнобук, екс-голова Апеляційного суду Криму фото: Бюро судової інформації

Відомості про вчинення кримінального правопорушення суддями Верховного суду, які скасували постанову Верховної Ради про звільнення судді Валерія Чорнобука за порушення присяги, внесено Єдиного реєстру досудових розслідувань, вирішується питання про підслідність у кримінальному провадженні.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на джерело у правоохоронних органах.

За даними джерела, Прокуратура Автономної Республіки Крим внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості по факту вчинення суддями Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 375 КК України, а саме – постановлення завідомо неправосудного рішення у справі про скасування постанови Верховної Ради України щодо звільнення за порушення присяги судді апеляційного суду Дніпропетровської області Валерія Чорнобука.

Судді Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду скасували постанову Верховної Ради України з підстав порушення депутатами Регламенту, а саме недостатньої кількості голосів для прийняття рішення. Проте, зазначає джерело, слідством встановлено всіх депутатів, які перебували на засіданні та приймали участь у голосуванні за звільнення судді  Валерія Чорнобука.

Наразі, додає джерело, готується постанова про визначення підслідності у зазначеному кримінальному провадженні, з урахуванням того, що досудове розслідування злочинів, вчинених суддями, відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України здійснюють слідчі органів Державного бюро розслідувань.

Нагадаємо:

  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ. У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонский. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. В серпні прокуратура АРК оголосила в розшук Валерія Чорнобука.
  • 3 листопада Валерій Чорнобук був затриманий в Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ. 5 листопада Голосіївський райсуд Києва заарештував його на два місяці.
  • 28 листопада ВСУ скасував постанову Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням регламенту парламенту при розгляді цього питання.
  • 26 березня 2019 року Голосіївський райсуд продовжив арешт Чорнобука до 24 травня 2019 року. 25 квітня Київський апеляційний суд залишив це рішення чинним.
  • 20 травня Голосіївський райсуд продовжив Чорнобуку термін тримання під вартою на 39 днів – до 27 червня 2019 року.
  • 10 червня Київський апеляційний суд скасував ухвалу Голосіївського райсуду Києва про продовження строку тримання під вартою  Валерія Чорнобука.