Після втечі до Криму капітан «Норду» Горбенко не знайшов роботу і поїхав у РФ

Капітан керченського судна «Норд» Володимир Горбенко, який втік до Криму, повідомив, що змушений виїхати на Далекий Схід через відсутність роботи на півострові.

Капітан судна «Норд» Володимир Горбенко Фото: investigator.org.ua

Про це він розповів РІА Новини Крим, пише Центр журналістських розслідувань.

«Виїхати мене спонукала відсутність роботи і складне матеріальне становище. На Далекому Сході з’явилася пропозиція: ми такі люди, де риба ловиться – туди і їдемо. Керівництво нашого рибколгоспу мене підтримувало, ось, 15 вересня отримав оклад… Але зараз ситуація зайшла в глухий кут: визначеності ніякої немає, хоча все, що від нас вимагалося, ми зробили. Навіть в Мурманськ літали на огляд судна», – сказав він.

Нагадаємо:

  • 25 березня 2018 року в Азовському морі українські прикордонники зупинили судно «Норд» під прапором РФ за  порушення Порядку виїзду з тимчасово окупованої території України – закритого для судноплавства порту Керч. 10 членів екіпажу – мешканців Керчі мали при собі паспорти громадян РФ, видані після анексії Криму, які не визнаються Україною.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження, на судно було накладено арешт. 
  • 31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Членів екіпажу було притягнено до адміністративної відповідальності.
  • 4 жовтня прокуратура АРК скерувала до Апелляційного суду Києва обвинувальний акт відносно олодимира Горбенко у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави) для визначення підсудності та подальшого розгляду по суті.
  • 30 січня 2019 року Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом зникнення капітана керченського судна «Норд» Володимира Горбенко. Провадження відкрито за статтею 115 КК «Умисне вбивство» з додатковою кваліфікацією «безвісти зниклий». 11 лютого Горбенко знайшовся в окупованому Криму вдома.
  • Оболонський районний суд Києва оголосив в розшук Горбенка. Справу призупинено.
     
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine