Суд обмежив терміни ознайомлення зі справою захисту підозрюваного в держзраді Чорнобука

Голосіївський районний суд Києва задовольнив клопотання прокуратури АР Крим та обмежив термін ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до 4 жовтня 2019 року стороні захисту колишнього глави Апеляційного суду АРК Валерія Чорнобука, підозрюваного в державній зраді.

Як пише Бюро судової інформації у прокуратурі АРК, саме їхне клопотання про обмеження термінів ознайомлення з матеріалами досудового розслідування підтримав суд.

“Хоча були забезпечені належні умови для реалізації можливості копіювати або відображати іншим способом документи, отримані під час розслідування, один із захисників більше 3 місяців затягує ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Це порушує вимоги ст. 28 КПК України про проведення процесуальних дій в розумні терміни“, – повідомили у прокуратурі.

У відомстві вказали на те, що 7 червня 2019 року завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього голови Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України. В цей же день, підозрюваному і його захисникам було надано доступ до матеріалів кримінального провадження.

Детальніше про справу Чорнобука читайте в матеріалі Чорнобук та інші. Колаборанти між судом і прокуратурою

Нагадаємо:

  • Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ. У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонский. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  • 11 липня 2018 року прокуратура АРК повідомила Валерію Чорнобуку про підозру в держзраді за ч.1 ст.111 КК України. Співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки в Дніпрі за місцем його проживання і за місцем його останньої роботи в приміщенні Дніпровського міської ради. В серпні прокуратура АРК оголосила в розшук Валерія Чорнобука.
  • 3 листопада Валерій Чорнобук був затриманий в Києві співробітниками спецпідрозділу СБУ. 5 листопада Голосіївський райсуд Києва заарештував його на два місяці.
  • 28 листопада ВСУ скасував постанову Верховної Ради про звільнення Валерія Чорнобука з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області в зв’язку з порушенням регламенту парламенту при розгляді цього питання.
  • 26 березня 2019 року Голосіївський райсуд продовжив арешт Чорнобука до 24 травня 2019 року. 25 квітня Київський апеляційний суд залишив це рішення чинним.
  • 20 травня Голосіївський райсуд продовжив Чорнобуку термін тримання під вартою на 39 днів – до 27 червня 2019 року.
  • 10 червня Київський апеляційний суд скасував ухвалу Голосіївського райсуду Києва про продовження строку тримання під вартою  Валерія Чорнобука.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine