У США кількох росіян, італійців і американця обвинуватили в спробі обійти «кримські санкції»

Федеральні прокурори США висунули обвинувачення російським, італійським й американським компаніям і працівникам у намаганні уникнути санкцій США, запроваджених після того, як Росія незаконно анексувала Крим у 2014 році.

Будівля міністерства юстиції США у Вашингтоні Фото: Reuters

Міністерство юстиції США 3 грудня заявило, що особи і компанії, названі в обвинувальному акті, приховували призначення виробленої у США енергетичної турбіни, повідомляє Радіо Свобода.

За даними Мінюсту, зібрані в справі докази свідчать, що неназваний російський державний бізнес планував використовувати турбіну на російській арктичній глибоководній буровій платформі.

Американські санкції забороняють постачання товарів, пов’язаних із розвідкою або видобутком, для російських нафтових проєктів в Арктиці.

Згідно з виявленою схемою, неназвана російська компанія найняла Олега Нікітіна і його російську компанію KS Engineering (KSE), щоб придбати турбіну за 17,3 млн доларів, повідомляє Міністерство юстиції США.

Він, його компанія і працівник KSE були згодом обвинувачені, зокрема, у змові з метою вчинення шахрайства і відмивання коштів.

Зі свого боку, ці троє прагнули ухилитися від американських санкцій, уклавши контракт із громадянином Італії Габріеле Віллоне, його італійською компанією GVA International Oil and Gas Services і працівником Бруно Капаріні, щоб придбати турбіну від їхнього імені.

Останні, у свою чергу, найняли громадянина США Далі Баґроу і його американську компанію World Mining and Oil Supply, щоб придбати турбіну в неназваного американського виробника і доставити її.

Нікітіна, Віллоне і Баґроу заарештували в місті Савана, штат Джорджія.

Нагадаємо:

  • Санкції щодо РФ через анексію Криму з боку США і ЄС були введені в грудні 2014 року.
  • В кінці вересня 2017 року Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Зокрема, обмежувальні заходи, які набрали чинності з 28 листопада 2017 року, передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів. Крім того, заборонено продавати нові цінні папери, випущені російськими компаніями. Під удар нових санкції в першу чергу підпадають такі великі російські банки, як «Сбербанк», «Внешэкономбанк», «Росэксимбанк» і «ВТБ Банк», а також російські енергетичні гіганти, включаючи «Газпром», «Лукойл» і «Транснефть».
  • 31 жовтня 2017 року Управління з контролю за фінансовими активами (OFAC) Мінфіну США заборонило американським громадянам і компаніям брати участь в проектах з видобутку нафти в Росії на глибоководному шельфі та в арктичній зоні РФ.
  • 4 березня 2019 року президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік пакет санкцій, введених указами як попереднього президента Барака Обами, так і нинішньою адміністрацією Білого дому, проти Росії за незаконну окупацію і анексію Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine