У Криму «суд» продовжив на два місяці арешт українському активісту Олегу Приходьку

В окупованому Криму «Київський райсуд» Сімферополя 6 грудня ще на два місяці продовжив термін утримання під вартою українському активісту Олегу Приходьку, якого ФСБ обвинувачує в нібито підготовці до теракту в Саках.

Поліцейські заводять Олега Приходька в «Київський райсуд» Сімферополя, 06.12.19 Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката активіста Назіма Шеіхмамбетова.

«Очікувано, суд задовольнив клопотання слідчого Романця і продовжив запобіжний захід до 10 лютого 2020 року. В ході судового засідання стороною захистом було заявлено ряд клопотань і всі вони були відхилені», – сказав адвокат.

Рішення про продовження арешту винесла «суддя» Олена Холодна.

У коментарі виданню Крим.Реалії Шеіхмамбетов повідомив, що Приходько вважає рішення «суду» формальним і політично мотивованим.

«Олег Аркадійович заявив, щоб стосвно нього застосовували норми IV Женевської конвенції. Заявив, що весь «суд», на його думку, це військовий злочин і він буде розслідуватися в Міжнародному суді. Він наполягає на тому, що вся справа, щодо нього, є політичною», – розповів адвокат.

Судове засідання проходило в закритому режимі. Олега Приходько прийшли підтримати дружина, дочка і племінниця. Однак в зал «суду» їх не пустили.

Фото: Facebook Крымская солидарность

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинувачує активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки.
  • 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста на два місяці – до 10 грудня.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі в тимчасово окупованому Криму Олега Приходька. Україна в ОБСЄ зажадала від РФ звільнити Приходька.
  • 28 жовтня ФСБ висунула обвинувачення Олегу Приходьку в нібито підготовці до теракту за ч.1 ст.30 КК РФ і ч.1 ст.205 КК РФ, а також у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК РФ.
  • Приходько, якому 21 листопада виповнився 61 рік, утримується в спецблоці СІЗО Сімферополя.
  • Росфінмоніторинг вніс Олега Приходько в «Перелік осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine