На Донбасі почастішали випадки порушень прав людини при перетині КПВВ – Офіс омбудсмена

Новини
КПВВ «Станиця Луганська», Луганська область Фото: dpsu.gov.ua

На Донбасі останнім часом почастішали випадки порушень прав людини при перетині лінії розмежування через контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ). Для усунення порушень Офіс омбудсмена України співпрацюватиме з представниками Державного бюро розслідувань (ДБР).

Про це повідомив представник Уповноваженої Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський на своїй сторінці в Facebook.

«У зв’язку з тим, що останнім часом почастішали випадки порушень прав людини в місцях позбавлення волі, а також при перетині КПВВ в Луганській і Донецькій областях та КПП в Луганській області (кордон РФ), ми домовилися про спільну діяльність за цими напрямками», – написав Лисянський.

Він зазначив, що провів робочу зустріч з директором територіального управління (Луганська та Донецька область) ДБР Артемом Матвєєвим і його заступником – начальником слідчого управління Ігорем Руденко.

«В ході зустрічі ми обговорили можливу співпрацю між нашими регіональними відомствами, спрямовану на захист прав людини і громадянина», – розповів Лисянський.

Як повідомлялось, у грудні 2019 року правозахисники у моніторинговому звіті вказали на головні проблеми, з якими стикаються громадяни на КПВВ після введення Кабміном нового Порядку перетину лінії розмежування на Донбасі. Серед них, зокрема, відмова у перетині лінії розмежування дітям старшим за 14 років, які ще не отримали паспорт громадянина України, а також відсутність на КПВВ нормальних умов для громадян, які змушені подовгу очікувати в чергах.

У 2019 року в чергах при перетині лінії розмежування на КПВВ в Луганській і Донецькій областях померло 27 осіб. У більшості випадків – це люди похилого віку.

Нагадаємо:

  • Уряд України спростив Порядок перетину та перевезення товарів через лінію розмежування для громадян, які проживають на окупованій території Донецької та Луганської областей.
  • 28 листопада набув чинності новий Порядок в’їзду осіб і переміщення товарів на тимчасово окуповані території (ТОТ) у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб та переміщення товарів із цих територій.
  • Правозахисник вказують, що жителі окупованих територій Донбасу не були вчасно поінформовані про новий Порядок перетину лінії розмежування, що призвело до інцидентів на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, де, зокрема, не пропускали дітей через відсутність необхідних документів.
  • У новому Порядку перетинання лінії розмежування на Донбасі є ряд негативних і сумнівних моментів. Зокрема, громадян перевіряють по не пов’язаним між собою базам прикордонників і СБУ, хоча в них внесена ідентична інформація. Це збільшує час на перевірку на контрольних пунктах в’їзду-виїзду.
  • За новими правилами переміщення товарів через КПВВ був виключений спосіб перевезення ручним багажем.