ЄС додав до санкційного списку сім осіб за організацію «місцевих виборів» у Криму

Міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу 28 січня підтримали рішення про додавання до санкційного списку ЄС осіб, які у вересні 2019 року організовували незаконній «місцеві вибори» в окупованому Криму.

Про це повідомив брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк у мікроблозі Twitter.

«Міністри ЄС вирішили додати 7 осіб до свого режиму санкцій щодо осіб/суб’єктів, відповідальних за підрив територіальної цілісності України. Всі пов’язані з Севастополем і Кримом та російськими виборами, які відбулися там у вересні. Зараз у списку є 177 осіб та 44 організації», – написав журналіст.

Йдеться про так званих «губернаторів» і членів «виборчкому», причетних організації «виборів». Їм заборонять в’їзд до Євросоюзу, їхні активи у Європі заморозять.

Рішення міністрів набуде чинності після оприлюднення в Офіційному журналі ЄС.

Як повідомлялось, 8 вересня 2019 року в окупованих Криму і Севастополі пройшли «вибори» депутатів кримського «парламенту» і місцевих рад.

Верховна Рада України визнала нелегітимними так звані «місцеві вибори», проведені Росією на території окупованого Криму та Севастополя, і закликала міжнародне співтовариство посилити тиск на РФ, зокрема і санкційний, для відновлення територіальної цілісності України.

Нагадаємо:

  • Індивідуальні санкції Євросоюзу вперше були введені 17 березня 2014 року і постійно продовжуються на півроку. Зараз вони діють до березня 2020 року.
  • У березні 2019 року Рада ЄС внесла до санкційного списку 8 громадян РФ, відповідальних за атаку російських військових на кораблі ВМСУ в Чорному морі і захоплення в полон 24 українських моряків 25 листопада 2018 року.
  • 20 червня 2019 року Рада Європейського Союзу продовжила до 23 червня 2020 року діючу заборону на інвестиції в економіку окупованого Криму.
  • 27 червня 2019 року Рада Євросоюзу подовжила економічні санкції ЄС проти окремих секторів російської економіки ще на шість місяців – до 31 січня 2020 року. Ці обмежувальні заходи проти Росії Євросоюз ввів ще в 2014 році у відповідь на її дії з дестабілізації ситуації в Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine