Міжвідомча робоча група розробить єдиний стандарт облаштування, утримання та функціонування контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму, який, зокрема, передбачатиме надання на них екстреної медичної допомоги та дотримання там належних санітарних умов.
Про це повідомляє міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (Мінветеранів).
«Перетин українцями КПВВ має відбуватись в комфортних та цивілізованих умовах … Вирішили розробити спеціальний нормативний документ з загальними вимогами до облаштування, утримання та функціонування всіх КПВВ в Донецькій, Луганській та Херсонській областях. Розроблений єдиний стандарт має передбачати надання на КПВВ екстреної медичної допомоги, дотримання там належних санітарних умов, забезпечення захисту від погодних умов, тощо», – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялось, у грудні 2019 року правозахисники у моніторинговому звіті вказали на головні проблеми, з якими стикаються громадяни на КПВВ після введення Кабміном нового Порядку перетину лінії розмежування на Донбасі. Серед них, зокрема, відмова у перетині лінії розмежування дітям старшим за 14 років, які ще не отримали паспорт громадянина України, а також відсутність на КПВВ нормальних умов для громадян, які змушені подовгу очікувати в чергах.
У 2019 року в чергах при перетині лінії розмежування на КПВВ в Луганській і Донецькій областях померло 27 осіб. У більшості випадків – це люди похилого віку. За даним Офісу омбудсмена України, на Донбасі останнім часом почастішали випадки порушень прав людини при перетині лінії розмежування через контрольні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ).
Нагадаємо:
- 28 листопада набув чинності новий Порядок в’їзду осіб і переміщення товарів на тимчасово окуповані території (ТОТ) у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб та переміщення товарів із цих територій.
- У новому Порядку перетинання лінії розмежування на Донбасі є ряд негативних і сумнівних моментів. Зокрема, громадян перевіряють по не пов’язаним між собою базам прикордонників і СБУ, хоча в них внесена ідентична інформація. Це збільшує час на перевірку на контрольних пунктах в’їзду-виїзду.
- 15 листопада 2019 року відкрили після реконструкції режимні зони КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» на адмінкордоні з окупованим Кримом . 19 грудня у КПВВ «Каланчак» відкрили сучасну сервісну зону, яка забезпечить надання адміністративних, транспортних та побутових послуг для громадян, які перетинають на адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом.
- Представник президента в АРК Антон Кориневич повідомив, що після завершення всіх робіт по облаштуванню та отримання необхідних дозволів і ліцензій сервісна зона КПВВ «Чонгар» буде потужнішою ніж на КПВВ «Каланчак», де така зона вже практично облаштована.