Обвинувачення запросило для «ексміністра охорони здоров’я» Криму Міхальчевського 13 років позбавлення волі

Прокурор Павло Чернишенко під час виступу в судових дебатах у кримінальному провадженні у справі «ексміністра охорони здоров’я» Криму Петра Міхальчевського заявив, що за статтею «Державна зрада» обвинуваченому слід призначити 13 років позбавлення волі, а за «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» — звільнити від відповідальності у зв’язку із закінченням закінченням строків давності.

Петро Міхальчевський (посередині) разом з адвокатами Валентином Рибіним та Ольгою Головіною під час судового засідання 20.02.2020. Фото: Бюро судової інформації

Про це пише Бюро судової інформації.

Судовий процес у справі «ексміністру охорони здоров’я» Криму Петра Міхальчевського перейшов на стадію судових дебатів. Сторони не заперечували проти переходу на цю стадію.

«Поддерживаю. Я надеюсь, сегодня в последний раз на мою голову будет вылит ушат грязи, который полтора года замешивался», — сказав обвинувачений Міхальчевський.

Представник сторони обвинувачення, прокурор Павло Чернишенко, виступив у дебатах під час судового засідання 20 лютого 2020 року.

Прокурор запросив для обвинуваченого 13 років позбавлення волі за статтею 111 Кримінального кодексу («Державна зрада»). За частиною 2 статті 110 («Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України») — звільнити від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням закінченням строків давності.

Прокурор зазначив, що Міхальчевський не пізніше 28 лютого 2014 року погодився на пропозицію представників Російської Федерації та зайняв посаду «министра здравоохранения» окупованого Криму. У подальшому забезпечував діяльність незаконно створеного «міністерства», видав щонайменше п’ять наказів щодо діяльності установи. А також, використовуючи повноваження «міністра», надавав вказівки медичним закладам Криму: допомагав налагодити роботу дільниць для голосування на території лікарень.

У засіданні 20 лютого виступила тільки сторона обвинувачення. Адвокати Петра Міхальчевського виступлять з промовою у квітні.

Нагадаємо:

  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «глави» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму. Міхальчевський підписав вручену йому підозру в скоєнні злочину за ст. 111 КК України (державна зрада).
  • 8 січня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід Міхальчевському у вигляді утримання під вартою строком на один місяць. 24 квітня Херсонський міськсуд продовжив арешт Міхальчевському до 24 червня. Координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила, що Міхальчевський може бути причетний до дискримінації кримчан. Очолюючи «міністерство охорони здоров’я» на півострові в 2014 році, він проводив політику доступності медичної допомоги тільки власникам паспорта Росії.
  • Слідство опрацьовує і факти, опубліковані в матеріалі Центру журналістських розслідувань щодо участі Міхальчевського в політичний діяльності в окупованому Криму. Екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Госсовєта Криму». 25 червня обвинувальний акт щодо Михальчевський був направлений до Апеляційного суду Києва для вирішення питання про визначення підсудності та подальшого розгляду по суті. Міхальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine