Денісова вимагає від окупантів випустити з СІЗО політв’язня – кримського татарина Гафарова

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вимагає звільнити з СІЗО Сімферополя політв'язня - кримського татарина Джеміля Гафарова. Вона стверджує, що у нього продовжує погіршуватися стан здоров'я.

Фото: RFE/RL

«Кримський татарин, який має ІІ групу інвалідності та вже понад рік незаконно утримується в «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю», має критичний стан здоров’я. Через наявні хронічні захворювання та появу нестерпного болю в області грудної клітки, нирок та постійного високого тиску не може утримуватися в умовах місця несвободи. Адже у пенітенціарній установй не забезпечують Джемілю Гафарову проведення жодного медичного обстеження та не надають належної медичної допомоги. Вважаю, що відповідно до положень статті 110 Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації та Федерального закону РФ від 21.11.2011 № 323-ФЗ «Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации» наш співгромадянин потребує негайної зміни запобіжного заходу та звільнення з-під варти», – йдеться в повідомленні українського омбудсмена.

Вона також звернулася до Уповноваженого з прав людини в Росії Тетяні Москалькової з вимогою сприяти скасуванню утримання під вартою кримчанина.

Також Денісова вимагає надати необхідну медичну допомогу Джемілю Гафарову.

Здоров’я утримуваних в слідчих ізоляторах окупованого Криму та Ростовської області Росії кримських татар Джеміля Гафарова, Сервета Газієва, Енвера Омерова та Асана Янікова, які є фігурантами так званої «справи Хізб ут-Тахрір», погіршується і вони потребують термінової госпіталізації.

Нагадаємо:

  • 27 березня в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строгонівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації «Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ. Серед затриманих був і Асан Яніков. 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 10 червня в Криму російські силовики провели обшуки і затримання кримських татар. Слідчі дії пройшли в селах під Алуштою, Білогірську, мікрорайонах Строганівка і Кам’янка Сімферополя в будинках родичів фігурантів так званої «справи Хізб ут-Тахрір». В результаті були затримані: Ельдар Кантерміров, Енвер Омеров і його син Різа Омеров, Айдер Джеппаров, Ескендер Сулейманов, Руслан Нагаєв, Руслан Месутов, Ленур Халілов.
  • В ФСБ заявили, що в окупованому Криму провели обшуки у прихильників організації «Хізб ут-Тахрір», діяльність якої заборонена в Росії.
  • 10 червня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував до Різу Омерова, Енвера Омерова, Айдера Джеппарова та Ескендера Сулейманова. 11 червня «суд» також арештував Руслана Нагаєва, Ельдара Кантімірова, Руслана Менсутова і Ленура Халілова. ФСБ підозрює їх в нібито «організації і діяльності терористичної організації».
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine