Депутати не дали згоду на приватизацію Північно-Кримського каналу

Новини
Дамба на Північно-Кримському каналі в Херсонській області Фото: kherson.ipc.org.ua

Верховна Рада не підтримала законопроєкти, які дозволяли приватизацію Управління Північно-Кримського каналу та Управління Головного Каховського магістрального каналу.

Про це стало відомо з трансляції засідання парламенту на телеканалі “Рада”.

 Законопроєкти №2831-1  та  и №2831-2  передбачали виключення з переліку підприємств, що не підлягають приватизації, підприємства, що мають технічну можливість постачання води до окупованого Криму – Управління Північно-Кримського каналу і Управління Головного Каховського магістрального каналу. 

Рішення про включення законопроєктів “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” та “Про відновлення дії Закону України Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» до порядку денного сесії Верховної Ради було ухвалено 16 червня 2020 року. Голосування за законопроєкт №2831-1 відбулося 17 червня об 11.28, за проголосувало 19 депутатів з необхідних 226. Голосування за законопроєкт №2831-2 відбулося 17 червня об 11.29, за проголосувало 56 депутатів. Таким чином, законопроєкти не були прийняті. 

Раніше народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Юрчишин повідомив Суспільному, що Рада може розглянути та ухвалити законопроєкт №2831-1, який дозволить приватизацію Північно-Кримського каналу. 

Як повідомлялось, раніше у російських та кримських пропагандистських ресурсах викликав резонанс допис у Facebook колишнього народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Сергія Хланя. У ньому йшлося про ймовірну подачу дніпровської води до окупованого Криму. Хлань написав, що Каховський магістральний і Північно-Кримський канали планують об’єднати й передати в управління акціонерній компанії «Води Таврії» з метою прихованої приватизації. Ця оборудка, на думку екснардепа, має потенційну загрозу у відновленні постачання дніпровської води до окупованого РФ Криму.

Центр журналістських розслідувань звернувся до Державного агентства водних ресурсів України (Держводагентство) з відповідним інформаційним запитом. У відомстві заявили, що не мають інформації про нібито об’єднання управлінь Північно-Кримського та Головного Каховського магістрального каналів і зазначили, що подача води на окупований півострів наразі технічно неможлива.

Подробиці – у матеріалі Центру журналістських розслідувань «Чи потечуть «Води Таврії» до Криму?».

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року припинила   подачу води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал.
  • 11 лютого 2020 року голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія назвав «достатнім компромісом» подачу дніпровської води до окупованого Росією Криму в обмін на поступки Росії у переговорах щодо Донбасу.
  • Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що заява Давида Арахамії про можливість подачі дніпровської води до окупованого Криму є  його особистою думкою. Він додав, що ніколи не обговорював з заступником керівника Адміністрації президента Російської Федерації Дмитром Козаком тему подачі дніпровської води на півострів. 
  • 12 лютого нардеп парламентської фракції «Слуга народу» Юрій Камельчук заявив, що Україна має відновити водопостачання окупованого Криму і запропонував укласти з Росією спеціальний контракт на постачання дніпровської води на півострів.
  • Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Україна не може постачати дніпровську воду в окупований Крим. Відновлення водопостачання півострова можливе лише після того, як Росія поверне Крим Україні.
  • 5 березня в ефірі програми «Право на владу» новообраний прем’єр-міністр України Шмигаль висловив думку, що воду в окупований Крим треба подавати, тому що там живуть українці. Пізніше Шмигаль написав в соцмережі, що Україна не може подавати воду в окупований Крим до повернення його по свій суверенітет.
  • 11 червня Денис Шмигаль заявив, що питання відновлення водопостачання Криму через Північно-Кримський канал «на порядку денному поки не стоїть, і це не є предметом якогось торгу».