Суд в РФ дозволив архієпископу Клименту бути громадським захисником у «справі Олега Приходька»

Новини
Архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент Фото: скріншот відео Крим.Реалії

У Ростові-на-Дону Південний окружний військовий суд допустив архієпископа Сімферопольського і Кримського Православної церкви України (ПЦУ) в якості громадського захисника в кримінальній справі українського активіста з окупованого Криму Олега Приходька, якого ФСБ обвинувачує в нібито підготовці до теракту в Саках, а також у виготовленні вибухівки.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Як зазначають активісти, суддя Південного окружного військового суду Олексій Магомадов задовольнив клопотання адвоката Назіма Шейхмамбетова, яке він подав в ході судового засідання.

«Павло Кущ (ім’я архієпископа Климента в миру – ред.) має досвід участі в кримінальних справах в якості громадського захисника. У 2018 році допущений Роздольненським районним судом Республіки Крим в якості громадського захисника», – зазначив в клопотанні адвокат.

Своє клопотання він обґрунтував тим, що в законодавстві РФ є статті, які вказують на право отримання юридичної допомоги та право мати кількох захисників, а відмова суду можлива лише при наявності істотних доказів або при наявності передбачених законом обставин, що виключають участь захисників.

«Його присутність допоможе нам надати моральну і духовну підтримку моєму підзахисному, що забезпечить більш емоційно рівний процес для нас і забезпечить моєму підзахисному належну участь. Наше клопотання викладено в письмовому вигляді. Для того, щоб допитати священнослужителя Климента, він прибув до Кримського гарнізонний військовий суду», – додав Шейхмамбетов.

У поточному судовому засіданні архієпископ Климент брати участь не зможе, оскільки з технічних причин опиниться в одному приміщенні із засекреченим свідком, якого сьогодні допитує суд. Судова колегія заперечує проти такої форми роботи в суді. Однак в подальших засіданнях священнослужитель вже буде допущений в якості захисника.

Архієпископ Климент є главою створеної ПЦУ Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини і особам, позбавленим волі.

Як повідомлялось, 2 квітня «Роздольненський районний суд» окупованого Криму дозволив архієпископу Сімферопольскому і Кримському УПЦ КП Клименту стати громадським захисником на процесі за звинуваченням Володимира Балуха в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня 2019 року в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинувачує активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки. 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста.
  • 28 жовтня 2019 року ФСБ висунула обвинувачення Олегу Приходьку в нібито підготовці до теракту за ч.1 ст.30 КК РФ і ч.1 ст.205 КК РФ, а також у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК РФ.
  • Росфінмоніторинг вніс Олега Приходько в «Перелік осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму».
  • У січні 2020 року проти Олега Приходька ФСБ висунула друге обвинувачення – в нібито придбанні та зберіганні боєприпасів. Нову справу порушили за ч.1 ст.222.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) і приєднали до раніше порушеної справи.
  • У лютому стало відомо, що Приходько висунули ще один епізод обвинувачення – у нібито плануванні вибуху в будівлі генерального консульства РФ у Львові.
  • 27 березня в Криму «суд» продовжив арешт Олегу Приходько до 15 вересня. Потім активіста етапували з Криму до російського Ростова-на-Дону, де на 9 квітня було призначене перше засідання Південного окружного військового суду у справі Приходька.