Кримськотатарський журналіст Наріман Мемедемінов вийшов на свободу з російської колонії

Громадянський журналіст, блогер і медіа-координатор громадянського руху «Кримська солідарність» Наріман Мемедемінов 21 вересня вийшов на свободу з колонії-поселення №8 у селищі Садковський Ростовської області РФ, де він відбував ув'язнення за незаконним вироком Південного окружного військового суду в Ростові-на- Дону, який в 2019 році засудив його до 2,5 років позбавлення волі за нібито публічні заклики до тероризму.

Наріман Мемедемінов і Генконсул України Тарас Малишевський, 21.09.2020 Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє громадський рух «Кримська солідарність».

На виході з колонії Мемедемінова зустрічали кримські адвокати Еміль Курбедінов і Едем Семедляєв, а також генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський.

Після виходу з колонії політв’язня телефоном привітала перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джпарова.

Фото: Facebook Крымская солидарность

«Найбільша радість цього дня – почула голос Нарімана Мемедімінова. Говорили телефоном але це те відчуття, коли наче була поряд. Він зараз їде до дому та зізнався, що більше за все хоче обійняти рідних та близьких», – написала Джапарова у Facebook.

Вона зазначила, що велика кількість активістів та дипломатів тримали історію Нарімана в полі постійної уваги і політв’язень підтвердив, що вони дуже йому допомогли.

«Гадаю попереду спільні зусилля по підтримці всіх тих, хто досі «в тапках» та чекає на звільнення. Саме так – в тапках замість взуття – виводять з російських в’язниць на свободу. Дякую Тарас Малишевський за надзвичайну допомогу, що отримують від вас хлопці!», – додала заступниця міністра.

Наріман Мемедемінов, 21.09.2020 Фото: Facebook Emine Dzheppar

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Мемедемінова політичним в’язням і вважає, що його переслідування було пов’язано з активною ненасильницької правозахисною і журналістською діяльністю, критикою російських правоохоронних органів.

Як повідомлялося, на початку червня 2020 року Нарімана Мемедемінова етапували в колонію-поселення на території Ростовської області Росії.

Нагадаємо:

  • 22 березня 2018 року в окупованому Криму російські силовики в селі Холмовка Бахчисарайського району обшукали будинок кримськотатарського активіста, блогера Нарімана Мемедемінова, затримали його і відвезли на допит в «кримське управління ФСБ» в Сімферополі. Активіста обвинуватили в нібито закликах до здійснення терористичної діяльності за ст. 205.2 КК РФ за публікацію на каналі Youtube в 2012-2013 роках новинних відеороликів.
  • 23 березня 2018 року«Київський районний суд» Сімферополя заарештував Мемедемінова.
  • 2 жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд в Ростові-на-Дону засудив Нарімана Мемедемінова до 2 років і шести місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.
  • 14 травня 2020 року у Росії апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область), розглянувши апеляцію захисту, залишив чинним вирок Мемедемінову.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine