Суд в Херсоні продовжив до 19 листопада дію запобіжного заходу Тетяні Кузьміч

Новини
Тетяна Кузьміч (зліва) у Херсонському міськсуді, 19.10.2020 Фото: Facebook Суспільне Херсон

Херсонський міський суд 19 жовтня продовжив ще на місяць – до 19 листопада – запобіжний захід у вигляді застави з покладеними обов’язками підозрюваній у державній зраді Тетяні Кузьміч, яка очолює ГО «Російська національна громада «Русич» та раніше викладала в Херсонській академії неперервної освіти.

Про це повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.

Засідання суду проходило в закритому режимі. Журналісти змогли бути присутніми на оголошенні рішення, згідно з яким суд продовжив Кузьміч запобіжний захід у вигляді застави до 19 листопада.

При цьому Кузьміч має дотримуватись покладених раніше на неї судом обов’язків: не виїжджати з Херсону без дозволу слідчого, прокурора або суду, не спілкуватися з фігурантами справи громадянами Діденко, Стремоусовим і Голобородько, здати на зберігання слідчому паспорти та інші документи для виїзду з України, прибувати до слідчого на його вимогу, носити електронний браслет.

Після засідання суду Кузьмич повідомила, що з 6 жовтня вже не працює в Херсонській академії неперервної освіти.

«Не звільнили. Це було обопільне рішення з ректором. Ми прийняли рішення, що краще зробити так», – сказала Кузьмич, відповідаючи на питання журналістів.

Як повідомлялось, 5 жовтня затримана у серпні за підозрою у державній зраді Тетяна Кузьміч вийшла із СІЗО Херсону під заставу у 530 тис. грн. Її адвокатка не назвала благодійників, які внесли заставу.

7 жовтня Херсонський міськсуд частково задовольнив клопотання Херсонської обласної прокуратури та продовжив до 20 жовтня дію обов’язків, покладених на Тетяну Кузьміч.

Нагадаємо:

  • У розслідуванні «Хто та як просуває ідеї «русского мира» у Херсоні»  Рустама Авдєєва, радіо Куреш та Центру журналістських розслідувань детально описана проросійська діяльність херсонських громадських організацій, які фінансуються російськими структурам – фондом «Русский мир» та Россотрудничеством. Зазначалось, що керівники та члени цих  організації, як правило, працюють у сфері освіти та культури, поширюючи проросійські погляди серед школярів та студентів.   
  • 20 серпня 2020 року контррозвідники СБУ повідомили, що припинили діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, що діяла на території Херсонської області під керівництвом колишньої співробітниці облдержадміністрації.
  • Затриманою СБУ за підозрою у держзраді виявилась Тетяна Кузьміч, яка  очолює ГО «Руська національна громада «Русичъ» і викладає у Херсонській академії неперервної освіти.
  • 21 серпня Херсонський міський суд заарештував до 9 жовтня Тетяну Кузьміч з можливістю внесення застави у сумі понад 500 тис. грн.