В Ощадбанку пояснили, коли можна змінити відділення доставки пенсійної картки для пенсіонерів-переселенців

В Ощадбанку пояснили, що пенсіонери зі статусом внутрішньо переміщених осіб (ВПО) можуть змінити відділення доставки нової карти Ощадбанку для пенсійних виплат в момент її замовлення.

Фото: oschadbank.ua

Таке роз’яснення дали в колл-центрі Ощадбанку, пише портал «Донецкие новости».

Переселенець Віталій поцікавився, чи може він нову карту для пенсійних виплат, яка знаходиться відділенні банку в Костянтинівці Донецької області, перевести і отримати у відділенні в Полтаві. Він уточнив, що мова йде про стандартну банківську карту, а не про електронне пенсійне посвідчення (ЕПП), яке одночасно є банківською картою Ощадбанку.

«Зміна відділення доставки карти можлива в момент її замовлення. Для оформлення перевипуску рекомендуємо звернутися у відділення банку з паспортом та ідентифікаційним кодом», – відповів офіційний представник Ощадбанку.

На форумі Віталію порадили замовити додаткову пенсійну картку в потрібне відділення банку.

«Раніше вже видані карти між відділеннями не переміщували», – написав учасник форуму.

Як повідомлялось, у Пенсійному фонді України нагадали, що електронне пенсійне посвідчення (ЕПП), яке одночасно є банківською картою, за бажанням може отримати будь-який пенсіонер, який одержує пенсійні виплати через Ощадбанк. Але для пенсіонерів-переселенців наявність ЕПП – обов’язкова умова для отримання пенсій.

В Ощадбанку за довіреністю можна отримати лише платіжну банківську картку. На електронне пенсійне посвідчення пенсіонера-переселенця, яке одночасно є банківською карткою, ця норма не поширюється.

В Ощадбанку пояснили, чому у жителів непідконтрольного Донбасу, у яких закінчився термін дії пенсійних карток в період карантину, можуть виникати проблеми з простроченими картками і послугами онлайн-банкінгу.

Нагадаємо:

  • Ощадбанк продовжив до 1 січня 2021 року дію платіжних карток переселенців, обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», через карантин і тимчасові обмеження, викликані COVID-19.
  • Віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначив, що пенсіонери з непідконтрольного Донбасу зможуть отримувати пенсії, навіть якщо їх карти Ощадбанку вже прострочені, а вони не можуть перетнути КПВВ через карантин. Рішенням Кабміну знято обмеження щодо верифікації в 60 днів до того, як буде завершено повністю карантин.
  • Ощадбанк пояснив, що продовження дії електронних пенсійних посвідчень (ЕПП), які одночасно є банківськими картками, до 1 січня 2021 року, стосується виключно карток пенсіонерів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine