В Євпаторії припинять подачу гарячої води. Аксенов просить «терпіти»

В Євпаторії з 26 листопада до кінця року припинять подачу гарячої води.

Про це заявив «глава» окупованого РФ півострова Сергій Аксенов, він попросив жителів міста «потерпіти».

«Приносимо вибачення євпаторійцям за вимушені заходи. Проте, інших рішень з точки зору того, щоб промити систему і позбутися від каламутності в Сімферополі, немає. Було прийнято рішення, що просимо євпаторійців потерпіти без гарячої води протягом 30 днів. До 31 грудня гаряча вода в Євпаторії буде», – сказав Сергій Аксенов.

Гендиректор «Води Криму» Володимир Баженов зазначив, що робота по промивці систем водопостачання в Сімферополі почнеться в четвер. «Наганяючи на місто 72 тисячі кубів води», – уточнив він.

29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».

Як повідомлялось, 8 жовтня уряд Росії виділив майже шість млрд рублів на будівництво і капітальний ремонт об’єктів водопостачання окупованого Криму, а також розробку додаткових артезіанських свердловин на півострові. Основну частину з 5,8 млрд рублів, виділених на водозабезпечення окупованого Криму, отримає Міноборони Росії для вирішення проблем з водним дефіцитом в Севастополі, де розміщена основна база Чорноморського флоту РФ.

Уряд РФ направить ще близько 50 млрд рублів на реалізацію комплексного плану щодо забезпечення надійного водопостачання окупованого Криму.

2 листопада так званий «глава Криму» Сергій Аксенов заявив, що в Криму в разі збереження посухи графіки подачі води збережуться до грудня 2021 року. Він сподівається, що ситуацію врятують дощить і тумани.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine