У Росії суд залишив під арештом кримчанина Олега Приходька – адвокат

Новини
Олег Приходько у Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону Фото: crimean-solidarity.org

У Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область), розглянувши апеляційну скаргу захисту, залишив під арештом українського активіста з окупованого Криму Олега Приходька, який буде знаходитися під вартою в СІЗО Ростова-на-Дону до 16 березня 2021 року.

Про те як пройшло судове засідання, громадському руху «Кримська солідарність» повідомив адвокат Назім Шеіхмамбетов.

«Ми звернули увагу суду, що Олег Аркадійович – людина похилого віку, і утримання в слідчому ізоляторі, з огляду на епідеміологічну ситуацію, порушить його права … Однак суд залишив ухвалу Південного військового окружного суду чинною», – розповів Шеіхмамбетов.

За його словами, Приходько брав участь в засідання за допомогою відеоконференцзв’язку.

Також адвокат розповів, що Приходько перевели в іншу камеру, де він утримується ще з двома людьми.

Як повідомлялось, 2 грудня Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону продовжив до 16 березня 2021 року арешт Олегу Приходько.

16 грудня на засіданні Південного окружного військового суду прокурор запросив 11 років колонії суворого режиму і 200 тисяч рублів штрафу для українського атівіста.

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня 2019 року в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинуватила активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки. 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста.
  • 28 жовтня 2019 року ФСБ висунула обвинувачення Приходьку в нібито підготовці до теракту за ч.1 ст.30 КК РФ і ч.1 ст.205 КК РФ, а також у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК РФ.
  • Росфінмоніторинг вніс Олега Приходька в «Перелік осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму».
  • У січні 2020 року проти Приходька ФСБ висунула друге обвинувачення – в нібито придбанні та зберіганні боєприпасів. Нову справу порушили за ч.1 ст.222.1 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) і приєднали до раніше порушеної справи. У лютому стало відомо, що Приходьку висунули ще один епізод обвинувачення – у нібито плануванні вибуху в будівлі генконсульства РФ у Львові.
  • На початку квітня 2020 року Приходька етапували з Криму до російського Ростова-на-Дону, де 28 травня Південний окружний військовий суд почав розгляд його справи.