У Росії суд продовжив арешт кримчанину Олегу Приходьку до березня 2021 року

Новини
Олег Приходько у Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону Фото: crimean-solidarity.org

Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону продовжив ще на три місяці – до 16 березня 2021 року – арешт українському активісту з окупованого Криму Олегу Приходьку, якого ФСБ обвинувачує в нібито підготовці до теракту в Саках, а також у виготовленні вибухівки.

Про це громадському руху «Кримська солідарність» повідомив адвокат українця Назім Шейхмамбетов.

«Південний окружний військовий суд продовжив арешт українського активісту Олегу Приходьку на 3 місяці і залишив його під вартою до 16 березня 2021 року. Держзвинувачення просило залишити підсудного в СІЗО за колишніми підставами, які, на його думку, не відпали. Захист наполягав на обранні запобіжного заходу, не пов’язаного з позбавленням волі в зв’язку зі слабким здоров’ям Олега Приходька і неможливістю пошкодити доказам або вплинути на свідків, оскільки судове слідство вже практично закінчено», – розповів захисник.

Як повідомлялося, в кінці листопада 2020 року Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що стан здоров’я Олега Приходька, незаконно утримуваного в російському СІЗО, критично погіршився.

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня 2019 року в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинуватила активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки. 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста.
  • 28 жовтня 2019 року ФСБ висунула обвинувачення Олегу в нібито підготовці до теракту за ч.1 ст.30 КК РФ і ч.1 ст.205 КК РФ, а також у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК РФ.
  • Росфінмоніторинг вніс Олега Приходька в «Перелік осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму».
  • У січні 2020 року проти Приходька ФСБ висунула друге обвинувачення – в нібито придбанні та зберіганні боєприпасів. Нову справу порушили за ч.1 ст.222.1 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) і приєднали до раніше порушеної справи. У лютому стало відомо, що Приходьку висунули ще один епізод обвинувачення – у нібито плануванні вибуху в будівлі генконсульства РФ у Львові.
  • На початку квітня 2020 року Приходька етапували з Криму до російського Ростова-на-Дону, де 28 травня Південний окружний військовий суд почав розгляд його справи.