Крайова рада українців Криму просить МінТОТ надати фіндопомогу активісту Приходьку, якого тримають в російському СІЗО

Крайова рада українців Криму (КРУК) звернулася до керівництва Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій з проханням надати українському активісту, кримчанину Олегу Приходьку, якого незаконно утримують в російському СІЗО, і його родині фінансову допомогу.

Олег Приходько у Південному окружному військовому суді, Ростов-на-Дону Фото: crimean-solidarity.org

Про це йдеться в повідомленні організації в Facebook.

«З публічних джерел стало відомо про те, що недавно був розгляд на одному із засідань «Міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, які були позбавлені волі в результаті збройної агресії проти України, і здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист» питання про надання допомоги українцю Олегу Приходьку. Але з незрозумілих причин питання до сих пір не вирішено належним чином», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що представник Крайової ради українців Криму, головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун направив офіційний лист з цього питання в українське міністерство.

«Ми звертаємо, в черговий раз, увагу державних установ про порушення прав і свобод українців у тимчасово окупованому Криму. Ми не повинні замовчувати ті факти, ті злочини, які здійснює країна-агресор. Необхідно здійснювати ефективну державну політику щодо захисту прав українців в Криму на міжнародному рівні. Ми повинні швидко реагувати і здійснювати реальні заходи без популістських слів стурбованості. Дія – це наша найефективніша зброя в захисті», – цитують Андрія Щекуна в організації.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, Мінреінтеграції намагається отримати для фінансування свого держпідприємства «Реінтеграція і відновлення» гроші, передбачені в бюджеті на програму підтримки політв’язнів Кремля. Суть цієї оборудки докладно розкрито у публікаціях «Резніков і Шмигаль перекинули гроші політв’язнів на утримання ДПшки Мінреінтеграції» та «ДеПешка Мінреінтеграції забере 6,5 млн грн з програми підтримки політбранців».

У Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область), розглянувши апеляційну скаргу захисту, залишив під арештом українського активіста з окупованого Криму Олега Приходька, який буде знаходитися під вартою в СІЗО Ростова-на-Дону до 16 березня 2021 року. 

16 грудня на засіданні Південного окружного військового суду прокурор запросив 11 років колонії суворого режиму і 200 тисяч рублів штрафу для українського атівіста.

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня 2019 року в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинуватила активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки. 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста.
  • 28 жовтня 2019 року ФСБ висунула обвинувачення Приходьку в нібито підготовці до теракту за ч.1 ст.30 КК РФ і ч.1 ст.205 КК РФ, а також у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК РФ.
  • Росфінмоніторинг вніс Олега Приходька в «Перелік осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму».
  • У січні 2020 року проти Приходька ФСБ висунула друге обвинувачення – в нібито придбанні та зберіганні боєприпасів. Нову справу порушили за ч.1 ст.222.1 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) і приєднали до раніше порушеної справи. У лютому стало відомо, що Приходьку висунули ще один епізод обвинувачення – у нібито плануванні вибуху в будівлі генконсульства РФ у Львові.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine