На Донбасі почали виплату пенсій з урахуванням перерахунку

Новини
пенсий
Фото: Телеграф

У Донецькій області ПФУ почав виплату пенсій за січень з урахуванням перерахунку, пов’язаного з підвищенням мінімальної зарплати: в січні отримає пенсійні виплати в збільшеному розмірі контингент непрацюючих пенсіонерів від 65 років, які мають страховий стаж: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років. Таких пенсіонерів в області 124,6 тис. осіб. Пенсії їм перераховані у зв’язку зі зростанням мінімальної зарплати з 2000 грн до 2400 грн.

Про це розповіла начальник Головного управління Пенсійного фонду Українив Донецькій області Наталя Радий, пишуть «Донецкие новости».

«Управління Пенсійного фонду з урахуванням перенесення вихідних днів працюють 6 та 18 січня за скороченим графіком з 8 до 16 годин, а з 7 по 10 січня – святкові і вихідні дні», – уточнила начальник обласного управління ПФУ.

Пенсійний фонд України вже почав виплати пенсій грудня в розмірах, збільшених у зв’язку з підвищенням з 1 грудня 2020 року розміру прожиткового мінімуму. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшився з 1 712,00 до 1 769,00 грн. Це стало підставою для перерахунку тих складових пенсійної виплати, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

На Луганщині після перерахунку з 1 грудня середній розмір пенсії становить 4 119 грн. При цьому у переселенців, зареєстрованих в регіоні, – на 21%: з 1 грудня у зв’язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму мінімальна пенсія в Україні становила 1 769 грн. Це був третій перерахунок в цьому році, попередні відбулися в травні і липні.

Пенсійний фонд України вже почав виплати пенсій грудня в розмірах, збільшених у зв’язку з підвищенням з 1 грудня 2020 року розміру прожиткового мінімуму. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшився з 1 712,00 до 1 769,00 грн. Це стало підставою для перерахунку тих складових пенсійної виплати, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) за послугу СМС-інформування в Ощадбанку оплачують 7 грн на місяць. Крім того, з 1 грудня вони можуть знімати пенсії без комісії у банкоматах та відділеннях банку.

Ощадбанк нараховує в повному обсязі і вчасно усі кошти на рахунки пенсіонерів зі статусом ВПО, які зараз через карантинні обмеження не можуть виїхати з окупованого Донбасу на підконтрольну українській владі територію. Пенсії очікують своїх власників і будуть доступні при першому їхньому зверненні.

Як повідомлялося, Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація про внутрішньо переміщених осіб передається до Пенсійного фонду України для перевірки.

ВПО за послугу СМС-інформування в Ощадбанку оплачують 7 грн на місяць. Крім того, з 1 грудня вони можуть знімати пенсії без комісії у банкоматах та відділеннях банку.

Нагадаємо:

  • Ощадбанк пояснив, що продовження дії електронних пенсійних посвідчень (ЕПП), які одночасно є банківськими картками, до 1 січня 2021 року, стосується виключно карток пенсіонерів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
  • Ощадбанк нараховує в повному обсязі і вчасно усі кошти на рахунки пенсіонерів зі статусом ВПО, які зараз через карантинні обмеження не можуть виїхати з окупованого Донбасу на підконтрольну українській владі територію. Пенсії очікують своїх власників і будуть доступні при першому їхньому зверненні.