Офіс генпрокурора почав кримінальні провадження щодо Дубинського – Центр протідії корупції

Офіс генпрокурора розпочав кримінальні провадження щодо народного депутата від «Слуги народу» Олександра Дубинського.

Народний депутат Олександр Дубінський Фото: ru.wikipedia.org

«Офіс генпрокурора після звернень ЦПК нарешті почав проти Дубинського кримінальні виробництва за двома статтями:

Ухилення від сплати податків;

Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом», – повідомив Центр протидії корупції.

Як повідомляли «Наші гроші», Дубинський, його дружина і його мати володіють 24 квартирами загальною площею 2000 квадратних метрів, земельними ділянками площею 70 соток і 17 автомобілями. Загальна вартість майна становить 2,5 мільйона доларів.

У жовтні 2020 року в ЦПК повідомляли, що Дубинський не вказав в декларації за 2019 про свої права власності на словацьку компанію DubPro S.r.o, коли був її єдиним акціонером.

США запровадили санкції проти семи громадян України та чотирьох організацій. Ці особи та організації є частиною мережі іноземного впливу, пов’язаної з Росією та Андрієм Деркачем, проти якого були запроваджені санкції 10 вересня 2020 року за його спробу вплинути на президентські вибори в США 2020 року. Деркач — народний депутат України, «вже понад десять років є активним російським агентом, який підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами», — говориться у заяві держсекретаря США Майка Помпео.

Зокрема, під санкції потрапили  Олександр Дубінський та фігурант розслідувань ЦЖР, екс-нардеп Олександр Онищенко. Санкції застосовано також до медіапроєктів Деркача, включно з телекомпанією «Ера».

Застосуванню санкцій посприяла українська громадська організація «Центр протидії корупції». Виконавча директорка ЦПК Дарія Каленюк в ефірі програми «Питання національної безпеки» Центру журналістських розслідувань розповіла про те, що передувало заяві організації до Агентства з питань контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) та що ЦПК робитиме далі.

Нагадаємо: 

  • 9 липня 2020 року народний депутат Андрій Деркач оприлюднив запис розмови людей із голосами схожими на голоси п’ятого президента України Петра Порошенка і президента Російської Федерації Володимира Путіна.
  • 10 вересня 2020 року Андрій Деркач був включений до санкційного списку Агентства з контролю за іноземними активами Мінфіна США (OFAC) за програмою, запровадженою щодо осіб, які намагалися втрутитися у процес виборів США.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine