Коломойський потрапив до санкційного списку США

США запровадили санкції щодо українського олігарха Ігоря Коломойського, а також членів його сім'ї: дружини Ірини Коломойської, дочки Анжеліки Коломойської і сина Ізраїля Цві Коломойського.

Фото: УП

Про це йдеться у заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена, повідомляє Посольство США в Україні.

«Сьогодні я оголошую про внесення до санкційного списку олігарха і колишнього державного чиновника України Ігоря Коломойського через його причетність до значної корупції. Перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації України з 2014 по 2015 рік, Коломойський брав участь у корупційних діяннях, що підривали верховенство права і довіру української громадськості до демократичних інститутів і процесів урядування, включаючи використання свого політичного впливу та офіційної влади для особистої вигоди. Хоча нинішнє визначення базується на діях у час його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння поточними безнастанними спробами Коломойського підірвати демократичні процеси й інституції в Україні, що становить серйозну загрозу для її майбутнього.

Дане рішення ухвалене відповідно до розділу 7031(c) Закону про фінансування Державного департаменту, іноземних операцій та дотичних програм 2020 року. Окрім самого Ігоря Коломойського, я оголошую про внесення до санкційного списку таких членів найближчої родини Ігоря Коломойського: його дружини Ірини Коломойської, його дочки Анжеліки Коломойської та його сина Ізраїля Цві Коломойського. Цей крок робить Ігоря Коломойського та кожного з цих його найближчих родичів неприйнятними для в’їзду до США.

Це рішення підтверджує прагнення США підтримувати реформи політичного, економічного та судового секторів, які є ключовими для євроатлантичного шляху України. США продовжують підтримувати всіх українців, чия робота рухає реформи вперед. Державний департамент і надалі використовуватиме подібні повноваження й інструменти, щоб сприяти відповідальності корумпованих суб’єктів у цьому регіоні та в усьому світі», – йдеться у заяві держсекретаря.

Державний секретар США Ентоні Блінкен Фото: AFP

Як повідомлялось, Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) зазначає, що Deutsche Bank зіграв ключову роль у відмиванні олігархом Ігорем Коломойським коштів з ПриватБанку, провівши тисячі транзакцій з України на більш ніж 750 млн дол. на бізнес-компанії Коломойського в США. При цьому всі бізнеси олігарха в Сполучених Штатах залишили за собою величезні борги за несплачені податки, а також екологічні проблеми і безліч безробітних.

Нагадаємо:

  • ПриватБанк заявив, що його колишні власники відмили у США 760 млн дол. Перевіривши додаткові банківські документи, банк подав 21 липня 2020 року до суду у штаті Делавер змінений позов проти Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. У ньому стверджується, що обидва відмили 660 млн дол. через групу американських компаній Optima і ще 100 млн дол. через інші американські компанії.
  • 6 серпня 2020 року Мінюст США обвинуватив українського олігарха Ігора Коломойського в розкраданні мільярдів доларів у ПриватБанку, яким він колись володів, а потім використанні величезного масиву компаній для відмивання цих грошей у США та в усьому світі.
  • Мін’юст США вимагає конфіскувати у Коломойського офісну вежу в Луїсвіллі і офісний парк в Далласі, які придбали за гроші, незаконно привласнені у ПриватБанку.
  • 30 грудня 2020 року Мінюст США відкрив ще одну справу проти Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова за обвинуваченням у відмиванні грошей, які були використані для купівлі 22-поверхового офісного будинку в Клівленді, штат Огайо.
  • 17 листопада 2014 року КБ «Приватбанк» підписав договір з ТОВ «Фінансова компанія «Фінілон» на переведення боргу – своїх зобов’язань із виплати коштів, що знаходились на рахунках кримських вкладників Приватбанку, без їхньої згоди. Як з’ясував Центр журналістських розслідувань, фінансова компанія афілійована з колишнім керівництвом «Привату» – олігархами Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим.
  •  Також читайте «Кримські вклади ПриватБанку: успіхи і нові можливості».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine