У Криму показали, як обміліло Сімферопольське водосховище

Новини

У Криму показали, як обміліло Сімферопольське водосховище в порівнянні з березнем 2020 року.

Відео, зняте в березні цього та минулого року, опублікували «Аргументы недели Крым».

В описі вказується, що мінімальна кількість води опускалася до 7% загального обсягу. Кілька місяців воду в Сімферопольському водосховищі накопичують на екстрені випадки. Зараз запасли мільйон кубічних метрів.

Так званий «глава Криму» Сергій Аксенов доручив розробити детальний план забезпечення водою населених пунктів окупованого півострова під час курортного сезону в умовах дефіциту водних ресурсів. При цьому необхідно «виходити з гіршої ситуації».

Як повідомлялося, 8 лютого директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов повідомив, що в Криму продовжують знижуватися запаси води у водосховищах півострова.

15 лютого так званий «глава Криму» Сергій Аксенов повідомив, що Сімферопольське водосховище не наповнюється, незважаючи на рясні снігопади в Криму.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері. З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.