У Криму окупанти ведуть розвідку двох нових родовищ газу

Новини
Фото: c-inform.info

На території окупованого Криму ведеться розвідка двох нових родовищ газу.

Про це журналістам повідомив «міністр палива та енергетики Криму» Євген Рукавишников, передає видання «Крыминформ».

«Ведеться буріння, робляться розвідувальні свердловини. Обчислюється в мільярдах (запаси), знаходиться на суші», – сказав Рукавишников, додавши, що про деталі говорити він не може.

У вересні 2019 року підприємство «Чорноморнафтогаз», створене на базі вкраденого у України ДАТ «Черноморнефтегаз» оголосило тендер на 1 млрд рублів з виконання буріння розвідувальної свердловини №8 Поворотного газоконденсатного родовища.

Перший тендер не відбувся, а за результатами другого, який відбувся 11 листопада 2019 року, переможцем було оголошено ТОВ «Юг-Бурение» (Москва).

Поворотние ГКР, розташоване на території Ленінського району на сході Криму, є одним з найбільш великих і перспективних сухопутних родовищ вуглеводнів на півострові. У 1985-1991 роках на ньому пробурили шість пошукових свердловин і одну розвідувальну, які дали приплив газу з газовим конденсатом, але в подальшому роботи не проводилися. За даними експертів, запаси Поворотного ГКР складають 3,5 млрд кубометрів газу.

Як повідомлялося, 26 лютого 2020 року генеральний директор ДАК «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова заявила, що Росія з часу окупації Криму в 2014 році незаконно видобула на захоплених у України родовищах на морському шельфі понад 10 млрд кубометрів газу. При цьому через міжнародні санкції відбувається падіння видобутку, оскільки РФ не може обслуговувати захоплене у України обладнання.

Нагадаємо:

  • Під час окупації  Криму РФ були захоплені і тепер використовуються значні активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря: 15 родовищ нафти і газу, 3 площі покладів вуглеводнів, Глібовське підземне газосховище, більш 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільні станції, 4 плавучі бурові установки, включаючи скандальні «вишки Бойка» – «Петро Годованець» і «Україна» («Незалежність»).
  • 20 вересня 2017 року НАК «Нафтогаз України» і її шість дочірніх компаній подали до суду, сформованого при Постійної палаті Третейського Суду в Гаазі, позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням Російською Федерацією активів в АР Крим.
  • 27 лютого 2019 року Постійна палата третейського суду в Гаазі визнала, що Росія винна у втраті НАК «Нафтогаз України» своїх активів у окупованому Криму.
  • Наприкінці червня 2019 року НАК «Нафтогаз України» та його дочірні підприємства подали до Трибуналу при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі позовну заяву щодо розміру компенсації збитків, завданих експропріацією активів групи Нафтогаз в окупованому Криму в сумі $5,2 млрд.
  • В січні 2020 року виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко повідомив, що компанія подає оновлені позови проти Росії до Третейського суду Гааги, вимагаючи зобов’язати РФ виплатити групі понад $7 млрд компенсації за втрату можливості використовувати своє майно в Криму. 10 лютого 2020 року Юрій Вітренко повідомив, що Нафтогаз завершує підготовку до чергового подання документів у рамках арбітражного процесу проти РФ щодо втрачених активів в окупованому Криму. Загальна сума компенсації, включно з відсотками, оцінюється у $8 млрд.