У Криму в травні значно зменшився приплив води в водосховища

В окупованому Криму в травні значно зменшився приплив води в водосховища півострова. Загальний сумарний запас води в них до початку літа склав 79,24 млн куб. м, що на 6,531 млн куб. м менше, ніж місяць тому і на 5,92 млн куб. м менше, ніж рік тому.

Білогірське водосховище в Криму, 3 травня 2021 року Фото: RFE/RL

Про це повідомляє кримський гідрометеоцентр.

Як наголошується, в травні в басейнах кримських річок випало 2,9-25 мм опадів або 7-35% норми. Самий значний недобір опадів відчувався в басейнах річок Кача, Бельбек, Чорна, Салгир.

«До кінця весни відсутність стокоутворюючих опадів після третьої малосніжною зими, як і в минулому році, сприяла встановленню ранньої, нехарактерною для цієї пори року, межені (період збереження низького рівня води – ред.) в басейнах усіх річок. На більшості селевих річок округів Алушти, Судака і Феодосії зберігається пересихання», – йдеться в повідомленні.

Приплив води в водосховища природного стоку в травні значно зменшився і склав: Білогірське – 2,83 млн куб. м, Сімферопольське – 0,534 млн куб. м, Щасливе – 0,718 млн куб. м, Чорноріченське – 2,19 млн куб. м.

«Продовжувалось інтенсивне спрацювання запасів води, що залишилися, водосховищ природного стоку, загальний сумарний запас води в яких на початок літа склав 79,24 млн куб. м, що на 6,531 млн куб. м менше, ніж місяць тому і на 5,92 млн куб. м менше, ніж рік тому», – додали в кримському гідрометеоцентрі.

Як повідомлялось, 9 березня 2021 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов доручив розробити детальний план забезпечення водою населених пунктів окупованого півострова під час курортного сезону в умовах дефіциту водних ресурсів. При цьому необхідно «виходити з гіршої ситуації».

За даними Гідрометцентру РФ, у 2021 році літня посуха може загрожувати регіонам Південного, Північно-Кавказького округів і півдня Чорнозем’я Росії, а також окупованому Криму.

17 травня 2021 року Сергій Аксенов заявив, що в Криму мають намір побудувати ще два додаткових водосховища в Сімферополі та Алушті для їх сталого водопостачання.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері. З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine