ТКГ обговорить контроль над порушенням тиші на Донбасі і відкриття КПВВ в Золотому і Щасті

Новини
КПВВ «Оленівка» у так званій «ДНР» Фото: dan-news.info

У середу, 9 червня, Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на сході України на черговому засіданні розгляне питання про порушення режиму припинення вогню з боку російських найманців і вдосконалення контрольного механізму. Також планується обговорити відновлення роботи контрольних пунктів в’їзду-виїзду та відкриття нових в містах Золоте і Щастя, обмін утримуваними особами, повний і безумовний доступ міжнародних організацій на окуповані території, відновлення соціально-економічних зв’язків через лінію розмежування.

Про це йдеться в Telegram української делегації.

Також на засіданні розглянуть питання імплементації мінських угод і підсумків паризького саміту, забезпечення безпеки в зоні конфлікту, дотримання режиму припинення вогню, а також продовження розробки плану спільних кроків.

8 червня планується проведення відеоконференції робочих груп з безпеки, політичних питань, гуманітарної робочої групи, економічної робочої групи.

Як повідомлялось, нардеп Муса Магомедов заявив, що незаконні угруповання «Л-ДНР» не відкривають КПВВ на лінії зіткнення на Донбасі, оскільки заробляють на переведенні в готівку пенсій жителів ОРДЛО, які не можуть виїхати з окупованої території, щоб їх отримати самостійно.

Представник окремих районів Донецької області в Тристоронній контактній групі (ТКГ) від України Сергій Гармаш заявив, що окупаційні «адміністрації» в так званих «Л-ДНР» готують механізм, за допомогою якого будуть обмежувати пересування людей через КПВВ на лінії розмежування, навіть коли пандемія коронавірусу завершиться.

Нагадаємо:

  • З 25 вересня 2020 року окупанти в так званій «ЛНР» обмежили для жителів непідконтрольної Україні території в’їзд і виїзд через КПВВ «Станиця Луганська». Перетинати лінію розмежування громадянам з реєстрацією в «ЛНР» можна лише раз на місяць.
  • З кінця жовтня 2020 року у «ЛНР» дозволили жителям окупованої території перетинати КПВВ на лінії розмежування частіше ніж один раз на місяць, але для цього буде потрібно спеціальний дозвіл «надзвичайної санітарно-протиепідемічної комісії». 
  • 26 травня 2021 року у «ЛНР» затвердили нові правила в’їзду в ОРЛО через КПВВ в Станиці Луганській. Громадянам, які не мають реєстрації на підконтрольній бойовикам території, в’їзд в ОРЛО дозволяється тільки на підставі списків, складених «робочою групою» бойовиків і тільки для лікування, навчання, догляду за хворими родичами і поховання рідних.